Charakterystyka achillesa i hektora tabela
Nie jest patriotą.. Skomentuj wypisane cytatyIIIIII Ta tabela Achilles cytat.Komentarz HektorHomer „Iliada" - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Przyjaciel Achillesa, Patrokles, pożyczył od Achillesa jego dawną zbroję i zginął podczas bitwy, dlatego heros potrzebuje nowej.Losy Hektora i Achillesa były zaznaczone przez przeznaczenie , ich śmierć w młodym wieku była im pisana, nie mogli zmienić swej doli.. Achilles pokonując Hektora, nie miał zamiaru uszanować jego ciała.. W przepowiedniach wróżbici przepowiadali ,że bez niego Troja nie będzie zdobyta.. Potrafi jednak także współczuć.. Obu bohaterów można uznać za postaci tragiczne.. Cechowały go honor i odwaga (pomimo strachu, stanął do pojedynku z Achillesem), którym to wartościom.Był również bardzo przywiązany do rodziny - żony Andromachy i syna Astyanaksa.. Hektor jest godnym przeciwnikiem Achill.Forma wypowiedzi: Pożegnanie Hektora z Andromachą przybiera formę dialogu.. Achilles był ulubieńcem .Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Hektor zaś pochodził z Troi.. .Charakterystyka porównawcza.. Jednym z nich był Achilles.. Najpierw głos zabiera Andromacha.. emila1997_1997; 8.11.2010 Achilles słynie ze swojego gniewu, uporu, porywczości i zapalczywości.. BLAGAM POMOŻCIEW odróżnieniu od Achillesa był dobrym obywatelem, ponieważ nie zapierał się w walce .Dla swojej rodziny był dobrym mężem i ojcem..

To ma być charakterystyka porównawcza!

W słowach pełnych patosu stara się zatrzymać męża.. Jest pewna, że Hektor polegnie w walce, gdyż zna dobrze waleczność Achillesa.. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.Ostatecznie także zginie, trafiony strzałą w piętę, i podzieli los swojego przeciwnika Hektora.. Achilles wzrusza się cierpieniem starca i rezygnuje z zemsty.. Hektor kochał swojego ojca Priama oraz Troję i oddał za nich życie.Jednak w chwili, gdy zbolały król Priam przychodzi do obozu Greków i błaga o wydanie zwłok syna, Achilles przechodzi głęboką wewnętrzną przemianę.. Matka przebrała go za królewnę i ukryła na dworze króla Likomendesa ,ale sprytny Odyseusz poznał się na podstępie.. Wtedy na twarzy tego okrutnego zabójcy pojawiły się nawet łzy smutku i współczucia.. Hektor jawi się jako postać szlachetna, honorowa, gotowa do największych poświęceń.. Gniew szybko jednak zostaje zdominowany przez rozpacz.. Przywiązał je do swojego rydwanu i .Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Achilles zdaje się rozumieć, że zabójstwo Hektora (który zabił Patroklosa) nie jest lekarstwem i nie przynosi ukojenia.Temat: "Charakterystyka Achillesa" - wiadomości zebrane w jedną całość, dotyczącą tematu, zaczerpnięte z innych prac Czytajac historie wojny trojanskiej dowiadujemy sie wiele o dwóch glównych bohaterach tego mitu..

Hektor decydując .Homer „Iliada" - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Od tego wydarzenia pochodzi wyrażenie „pięta Achillesa" oraz nazwa ścięgno Achillesa.Achilles a Hektor - porównanie bohaterów Iliady: Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. .Jest odpowiedzialny.. [ TABELA] Potrzebuje charakterystyke Achillesa i Hektora w. formie tabeli.. Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - „Iliady".. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.. Obaj są odważnymi wojownikami, posiadającymi wiele cech wspólnych, choć też sporo ich różni.Achilles był synem bogini morskiej, Tetydy, i śmiertelnika, Peleusa.Syn króla Troi - Priama, bohater i wielki, trojański wojownik, mąż Andromachy.. Hektor z kolei, jako syn Priama, króla Troi, broni oblężonego przez nieprzyjaciół gro.Hektor starał się nie ulegać emocjom.. Dla Achillesa ważną, decydującą o jego losie wartością jest duma oraz chęć uzyskania nieśmiertelnej sławy.W walce - bezwzględny, okrutny, nie zna litości, jest głuchy na prośby Hektora, aby w razie swego zwycięstwa nie bezcześcił jego zwłok.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.charakterystyka Achillesa i Hektora.. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe..

Książę był bardzo młody, delikatnej urody.Zbierz material do charakterystyki achillesa i hektora.

Homer opisuje szczegółowo jego liczne czyny na polu walki, m.in. poprowadzenie ataku na flotę Achajów.. Pomimo tego, że nie był bogiem łączył w swojej postawie męstwo z pięknem duchowym i fizycznym.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. Hektor i Achilles to bohaterowie utworu Homera pt. "Iliada".. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Okazuje litość, pozwala zabrać i pogrzebać ciało Hektora.. Zginą w pojedynku z Achillesem, opuszczony przez bogów, gdy okazało się, że losy obu bohaterów zważone zostały na wadze przez Zeusa wskazując na nieuchronną śmierć Hektora.Nie był jednak zupełnie pozbawiony uczuć, co można było zaobserwować, kiedy wydał Priamowi ciało zamordowanego przez siebie Hektora, jego syna.. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa.. Najpierw wszedł w konflikt z Agamemnonem, który zabrał mu jego brankę Bryzeidę i urażony dumą postanowił nie uczestniczyć w walkach z Trojańczykami .. Hektor był człowiekiem bardzo odważnym co udowodnił przezwyciężając swój lęk i stając do walki z Achillesem..

(2/2) Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza, Homer Iliada - streszczenie i opracowanie.

Należą oni do wrogich wobec siebie obozów: Achilles jest Grekiem, który wraz z towarzyszami rusza na Troję.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Przydatność 75% Charakterystyka Achillesa i Hektora.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. W odwagę Achillesa nie można wątpić gdyż znany był ze swej wybuchowości.Charakterystyka porownawcza Achillesa i Hektora.. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć .Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie".. Walczyl on po stronie obozu greckiego.Achilles uważa się za lepszego od innych, nie czuje związku z państwem, współodpowiedzialności.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady Homera.. W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Przez moment Achilles okazał swą dobroć i serce.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Ojcem jego był król Priam, władca Troi.. Początkowo bowiem bierze nogi za pas i pospiesznie - by tak rzec - wycofuje się na z góry upatrzone pozycje, czyli biega wokół Troi.. Uzupelnin tabele cytatami na podstawie ktorych mozna okreslic cechy charakteru obu bochaterów.. prosząc o oddanie zwłok zabitego przez Achillesa Hektora.. Opis wykonania zbroi Achillesa znajduje się w pieśni XVIII.. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.. Dzieje się tak, gdy Priam przychodzi do niego, prosić go o wydanie zwłok syna, które Achilles wcześniej zbezcześcił.. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Uwaga!. Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Jest bohaterem tragicznym.Achilles zginął, zanim Troja została zdobyta, gdy w piętę ugodziła go strzała wystrzelona z łuku przez Parysa, brata Hektora zabitego przez herosa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt