Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu dedal i ikar
Ostrzegł jednak syna aby nie leciał zbyt blisko słońca bo wosk się rozpuści ale Ikara poniosło piękno chwili poleciał za wysoko, skrzydła się stopiły i spadł.. - Plan wydarzeń: 1. poleca 80 % .. Dedal i Ikar plan wydarzeń Napisz plan zdarzeń Dedal i Ikar Dedal i Ikar napisz plan wydarze .. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Nadaj tytuł .Szkoła podstawowa Język polski Klasa 5 Autorka: Paulina Mania Cele lekcji: Dowiesz się, co stało się z Dedalem i Ikarem.. Ikar wpisał się na karty mitologii poprzez swoją śmierć, niepotrzebną, przedwczesną, ale znacząca.. Ćwiczenia - do wyboru.. Bohater utworu - Dedal był Ateńczykiem żyjącym na obczyźnie.. Wynalazł mnóstwo pożytecznych rzeczy, na przykład świder .Na podstawie mitu o Demeter I Korze lub Dedalu i Ikarze napisać.. Autor: fiction16, 2011-10-11 12:42:09 Dodaj do: Na podstawie mitu o Demeter I Korze lub Dedalu i Ikarze napisać opowiadanie o tematyce wspłczesnej, zawarte powinny być dialogi.. Ikar był synem Dedala, który był wszechstronnym artystą architektem, rzeźbiarzem oraz wynalazcą skomplikowanych mechanizmów.. Tam dał się poznać jako człowiek mądry i wszechstronnie wykształcony.. Dedal był doskonały we wszystkich sztukach .. Zadanie nie powinno być trudne, jesli znasz dobrze utwór, na podstawie , którego piszesz opowiadanie .Zadanie: napisz streszczenie mitu o dedalu i ikarze Rozwiązanie:dedal musiał zrobić labirynt dla potwora minotaura minotaur musiał być w zamknięciu, bo pożerał niewine istoty ludzkie po skończeniu labiryntu dedal chciał wrócić do swojego ojczystego kraju minos mu na to nie pozwolił, bo bał się, że dedal wyjawi tajemnice jak można się wydostać z krętego labiryntu władca .Jednak Ikar, zachwycony lotem, wspaniałością przygody, zapomniał o radach ojca, wleciał zbyt wysoko i spadł do morza, gdy jego skrzydła się rozpadły..

Opowiadanie odtwórcze - Dedal i Ikar.

To opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już innego utworu- opowiadania, mitu , powieści itp. Ty musisz historię trochę wzbogacić, czasami dokończyć, dodać nowe szczegóły.. Człowiek ten był znany w całej Grecji , dzięki temu ze umiał on w swoje prace wbić życie , co dawało .Zadanie: napisz odtworcze opowiadanie na temat mitu dedala i ikara .. Włacz do opowiadamia dialogi oraz opisy uczuć i przeżyc bohaterów.. Praca powinna liczyć minimum 200 słów.. Żeby porównać te dwie postawy życiowe, jakie prezentują bohaterowie mitu, trzeba przyjrzeć się im bliżej.Dedal leciał pierwszy i pokazywał drogę synowi, lecz Ikar był tak zachwycony wynalazkiem ojca, że zapomniał o jego przestrogach.. Pracował on u króla Minosa na Krecie gdzie pewnego dnia zakończył budowę labiryntu gdzie król Minos miał zamknąć potwora Minotaura.Plan wydarzeń mitu Dedal i Ikar.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce zdarzeń, - odwołuje się do mitu, -wprowadza dialogi, opisy, zwrot akcji, elementy charakterystyki..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Pracował u króla Minosa na Krecie.. Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze „Podniebna podróż" Działo się to na Krecie za panowania króla Minosa.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Pamiętaj .2.. Byli uwięzieni na Krecie.. Dedal czyli Ojciec Ikara, wpadł na pewien pomysł, by zrobić z wosku i piór skrzydła.. 4 punkty główne i 4 szczegółowe.. Zbrodnia Dedala - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. Na podstawie tekstu napisz, jakie obowiązki władcy symbolizował miecz wręcza ny podczas koronacji.Zadanie: napisz szczegółowy plan wydarzeń mitu o dedalu i Rozwiązanie:1 panowanie minosa na krecie a mądre i rozumne władanie wyspą b pokojowe stosunki z innymi państwami c rozwój floty handlu 2 narodzenie syna potwora a pazyfae rodzi byko człowieka b nieszczęście króla 3 obawy króla a strach o poddanych b budowa labiryntu c zamknięcie minotarła w plątaninie pokoi 4 dedal .Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze „Podniebna podróż" Działo się to na Krecie za panowania króla Minosa.. Różne miasta zamawiały u niego posągi bogów i bohaterów i wiele innych rzeczy .. W końcu promienie słoneczne roztopiły wosk, a nieroztropny Ikar wpadł do wody i zginął.Napiszecie swoją wersje mitu o Dedalu i Ikarze?.

Masz tam przykład opowiadania twórczego na podstawie mitu.

Napisz swoją pracę tak, żeby wykazać, że dobrze znasz „Balladynę" Juliusza Słowackiego.. Jednak przed lotem do ojczyzny, poinformował chłopca - Ikara o pewnych 'warunkach' których musi przestrzegać, by nie stała mu się krzywda.Dedal i Ikar to bohaterowie jednego z najbardziej znanych mitów greckich.. Napisz inne zakończenie mitu.. Jego rzeźbami zachwycały się rzesze Greków, chętnie też korzystano z jego wynalazków, np. ze świdra.. Napisz opowiadanie o życiu Marka Winicjusza i Ligii na Sycylii(+200 słów) Napisz współczesną wersje o miłosiernym Samarytaninie - Opowiadanie twórcze na minimum 150 słówmit o Dedalu i Ikarze - Dedal i Ikar to bohaterowie jednego z najbardziej znanych mitów greckich.. Więcej » Opowiadanie z dialogiem o wakacjach .Mit o Dedalu i Ikarze , jest to historia słynnego architekta i rzeźbiarza z Aten który zamieszkał na wyspie Kreta .. Dzięki zręcznej polityce władcy państwo rosło w siłę, a lud żył w dostatku i cieszył się pokojem.🎓 Napisz plan wydarzeń do mitu o Dedalu i Ikarze.. mit o ikarze streszczenie, opowiadanie odtwórcze dedal i ikar, streszczenie dedal i ikar, streszczenie mit o dedalu i ikarze .Mit o Dedalu i Ikarze BOHATEROWIE.. Na Kretę przybył jako znany konstruktor i wynalazca.. Mniej więcej streścić temat wypracowania .Pewnego dnia Dedal i Ikar wzbili się w powietrze, spełnili odwieczne ludzkie sny o lataniu, byli pierwszymi lotnikami..

Opowiadanie odtwórcze.

Upadek Ikara.. Wstęp: Dzisiejsza lekcja będzie niesamowicie przekrojowa.. Aby móc jak .Dedal był uzdolnionym architektem i konstruktorem a Dedal był jego synem.. Dotyczyć będzie wielu spraw: różnych wynalazków Dedala, ludzkich potrzeb i pragnień, odpowiedzialności za swoje wybory i zachowanie.. Uniósł się tak wysoko, że wosk stopniał, a Ikar spadł.. Po długim szukaniu nieszczęsny ojciec odnalazł szczątki syna.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu .Wówczas ojciec Ikara postanowił zbudować dla siebie i syna skrzydła, dzięki którym mogliby uciec .Odyseusz i jego towarzysze chcąc dowiedzieć się, co nieco o kraju ruszyli w głąb niego.. Dedal zrobił dla nich skrzydła z wosku i piór i odlecieli z Krety.. Dzięki zręcznej polityce władcy państwo rosło w siłę, a lud żył w dostatku i cieszył się pokojem.Otwórz podręcznik na stronie 270.. Napisz swoją wersję mitu o ucieczce Dedala i Ikara z Krety.. Dedal zatrzymał się na Sycylii, został tam nadwornym budowniczym.74% "Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.. Dedal - ojciec Ikara, pochodził z Aten.. Określisz zachowanie bohaterów, ich motywy działania.. Dedal bardzo tęsknił za rodzinnym miastem.. Niestety syn nie posłuchał przestróg ojca i wzbił się za wysoko.. Minos wiedząc o tym zakazał mu opuszczać .Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze „Podniebna podróż" Działo się to na Krecie za panowania króla Minosa.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Proszę wybrać jeden temat.. Zrozpaczony ojciec znalazł zwłoki syna, wyspę nazwał Ikarią, a morze - Ikaryjskim.. Tak też uczynił.. Dedal skonstruował pierwszą na świecie siekierę, poziomicę, świder, piłę i wiele innych narzędzi ułatwiających pracę człowieka.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Dedal zasłynął przede wszystkim jako doskonały twórca, rzeźbiarz, architekt i wynalazca.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze „Podniebna podróż" .. Pamietaj o tym , ze spisujesz mit , a wiec postaraj się go opowiadać zgodnie z intencją starozytnego przekazu.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przyk\ad: rozpoczynajace .Jego rzeźby zdobiące świątynie Hellady wyglądały jak żywi ludzie.. Napisz odtworcze opowiadanie na temat mitu dedala i ikara .. Koniec.Mit o Dedalu i Ikarze, opowiada o przygodzie jaka ich spotkała..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt