Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa
Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Homer „Iliada" - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - „Iliady".. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w .Homer ˚Iliada ˛ - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to dwaj gBówni bohaterowie wielkiego eposu Homera - ˚Iliady ˛.. Syn Peleusa i Tetydy, Achilles, który walczył po stronie Greków to podobny Aresowi, nieśmiertelny wojownik uważany za najsilniejszego i najlepszego z mężów.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. W bitwie trojaDskiej mˇ|czyzni dziaBali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles.Staczali ze sob pojedynki, brali czynny udziaB w bitwie, musieli .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Achilles i Hektor to jedni z głównych bohaterów fragmentu Iliady.. Hektor zaś pochodził z Troi.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze..

Drukuj.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.

Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Charakterystyka porównawcza.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Hektor decydując .Charakterystyka porównawcza achillesa i hektora.Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Ich czyny podlegają bezpośredniej ocenie moralnej, zawartej w .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora z Iliady Homera Hektor i Achilles, bohaterowie Iliady Homera, to dwaj wojownicy bitwy pod Troją.. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć .Zadanie: charakterystyka porównawcza achilesa i hektora Rozwiązanie: achilles i hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów greków i.. Obu bohaterów można uznać za postaci tragiczne.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Błąd!. Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi..

Oprócz: Charakterystyka porównawcza achillesa i hektora.

Charakterystyka wewnętrzna.. Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie ,,Iliady'' Homera.. zadanie dodane 16 września 2010 w Język polski przez użytkownika rozyczka29 (-600 .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.. Achilles wzrusza się cierpieniem starca i rezygnuje z zemsty.. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów.. Ten pierwszy jest synem Pelleusa i Tetydy walczącym po stronie obozu greckiego.Charakterystyka zewnętrzna.. Homer opisuje w "Iliadzie" dwa wyraźne, mocne charaktery: Achillesa i Hektora.. Hektor i Achilles to bohaterowie utworu Homera pt. "Iliada".. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Cechowały go honor i odwaga (pomimo strachu, stanął do pojedynku z Achillesem), którym to wartościom pozostał wierny do końca.. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa.. Te ścierające się ze sobą postacie mają bardzo wyraźnie zarysowane cechy charakteru.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni, silni, obaj są nadprzyrodzonymi wojownikami.. Achilles, tesalski bohater, król Myrmidonów we Ftyi, był synem Peleusa i pięknej boginki morskiej Tetydy.jaka była przyczyna pojedynku Achillesa z Hektorem?. Jest mężnym i odważnym .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady Homera.. W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles.Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Oboje jednak, Achilles i Hektor, nie mają wpływu na swój los, gdyż ich działania determinują bogowie i to oni decydują o tym, jak potoczą się ich losy.. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku..

Toggle navigation Z. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był .Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie".. Hektor kochał swojego ojca Priama oraz Troję i oddał za nich życie.. Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. poleca 81 %.. Obaj są odważnymi wojownikami, posiadającymi wiele cech wspólnych, choć też sporo ich różni.. Achilles był synem bogini morskiej, Tetydy, i śmiertelnika, Peleusa.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Rozwiń więcej.. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora drukuj.. Należą oni do wrogich wobec siebie obozów: Achilles jest Grekiem, który wraz z towarzyszami rusza na.Hektor z kolei, jako syn Priama, króla Troi, broni oblężonego przez nieprzyjaciół gro.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Charakterystyka porównawcza hektora i ahillesa.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Achilles był ulubieńcem .. Jednak po głębszej analizie obu postaci zauważamy, że różnią się one od .Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Uwaga!. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się .Jest odpowiedzialny.. Zamknij.. Posiadają wiele wspólnych cech, lecz jednak w ogólnej ocenie ich charaktery pozostają bardzo różne.. Był również bardzo przywiązany do rodziny - żony Andromachy i syna Astyanaksa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt