Charakterystyka porównawcza aliny i balladyny karta pracy
Juliusz Słowacki w dramacie pt. „Balladyna" ukazuje nam w sposób szczegółowy sylwetki dwóch postaci.. Chce, by obie córki znalazły sobie dobrych mężów.. Balladyna jest starsza i znacznie różni się wyglądem i charakterem od swojej siostry Aliny.. J. Słowackiego, redagowanie „not biograficznych" poświęconych Balladynie.. Mieszkają wraz z matka (wdową) w ubogiej, leśnej chatce.. Mieszkały w chatce w lesie.. Balladyna jest prostą dziewczyną z kruczoczarnymi włosami.. Balladyna jest postacią negatywną, gdyż dopuściła się wielu zabójstw, które są najgorszym grzechem.Scenariusz zajęć z języka polskiego z wykorzystaniem monitora interaktywnego Klasa VIII Juliusz Słowacki Balladyna Nie masz zbrodni bez kary Temat: „Starsza jak śniegi- u tej warkocz cudny…" Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Jakimi rzeczownikami w akcie I Kirkor nazywa dziewczyny?. Wpisz w Google, charakterystyka porównawcza, będziesz tam miał(a) wszystko.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.. Jest przy tym doskonałą gospodynią, umie zadbać o dom, nie wymiguje się od obowiązków, co często zdarzało się Balladynie.. Jedną z nich jest tytułowa, a zarazem centralna postać utworu, czyli Balladyna, druga natomiast to jej siostra Alina.. Matka troszczy się o nie jednakowo.. Pomimo, że są siostrami, dziewczyny różnią się od siebie charakterem i wyglądem..

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.

Znajdź określające wygląd Balladyny: porównania epitety 3.. Formy wypowiedzi.. Mieszkają razem z matką w ubogiej chacie.. Aby umieścić tę prezentację na Twojej stronie internetowej, wystarczy skopiować ten kod HTML i wkleić go na stronie.Wypracowanie zawiera 466 wyrazów.. Szkoła podstawowa klasy 4-8 .CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA - Były siostrami, córkami ubogiej wdowy.. Balladyna to starsza siostra, tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny.·Dziewczyny różnią się zarówno charakterem jak i wyglądem.·.. Chociaż są siostrami, różni je wygląd zewnętrzny.. Napisz charakterystykę porównawczą bohaterek utworu i prześlij na adres email.. Lubiła wyręczać .Mieszkają wraz z matka (wdową) w ubogiej, leśnej chatce.. Choć Alina ponad życie kochała matkę i chciała ją wyręczać w każdej pracy, aby sobie odpoczęła to serce wdowy często skłaniało się bardziej ku Balladynie.. Aktualna ocena: 0 / 5.. Filmy.. Obydwie piękne, choć o odmiennym wyglądzie i przeciwnych charakterach.Młodsza Alina ma zaróżowioną cerę, jasne włosy i fiołkowe oczy, starsza Balladyna ma alabastrową, jasną karnację, czarne włosy i oczy jak węgiel.charakterystyka porÓwnawcza balladyny i aliny Wstęp: -przedstawienie obu bohaterek: z jakiej książki pochodzą, kim są dla siebie, gdzie i z kim mieszkają, czego uosobieniem jest Balladyna, a czego Alina,Balladyna i Alina są postaciami i bohaterkami dramatu romantycznego pt. "Balladyna", którego autorem jest Juliusz Słowacki..

Charakterystyka porównawcza Lekcje: Karty pracy.

Cele: przypomnienie elementów charakterystyki postaci, gromadzenie słownictwa potrzebnego do przedstawienia postaci .. Aby go zdobyć, przystępują do konkursu zbierania malin.. Wypracowanie zawiera 689 słów.Charakterystyka porównawcza Aliny i BalladynyAlina i Balladyna bohaterki Balladyny J. Słowackiego, to dwie siostry.Pomimo łączącego je pokrewieństwa, jedna stanowi zaprzeczenie drugiej.Dziewczyny różnią się od siebie, zarówno charakterem jak i wyglądem.. Alina ma lekko różową skórę , jasne włosy i fiołkowe oczy.. Balladyny, próba określenia motywów postępowania tytułowej bohaterki utworu .. Balladyna była starsza.. Autor: Ewa Nowak: Segment: Szkoła podstawowa klasy 4-8: Przedmiot: Język polski: Klasa: 7: Cykl: Myśli i słowa: Część: Wszystkie .. Juliusz Słowacki „Balladyna" Myśli i słowa .. Przeczytaj wszystko uważnie.. Juliusz Słowacki w dramacie pt. „Balladyna" ukazuje nam w sposób szczegółowy sylwetki dwóch postaci.. Jest ładną, zgrabną brunetką o bladej cerze i twarzy zdobionej przez czarne oczy.Alina i Balladyna - charakterystyka porównawcza ostatnidzwonek.pl, Alina i Balladyna to córki samotnej, starej Wdowy.. WYGLĄD: - Alina - miała warkocz, szczupła, smukła, rumiana, oczy fiołkowe, szybka i zwinna- Balladyna - blada (… „Ta z alabastru"), oczy ciemne, czarne… Czytaj dalej →Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny..

Wypracowanie zawiera 689 słów.Karta pracy.

Balladyna ma smukłą sylwetkę, alabastrową cerę, czarne włosy i ciemne oczy, natomiast Alina jest zupełnie inna, ponieważ ma różaną skórę, niebieskie oczy i blond włosy.Balladyna chciała żyć bez Boga.. Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Szczerze kocha swoją matkę i siostrę.. Wypracowanie zawiera 689 słów.Balladyna - Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny - Juliusz Słowacki Dominika Grabowska 9 lutego, 2013 III Gimnazjum , język polski No Comments Po dłuższym przemyśleniu, można z pewnością dojść do wniosku, że wygląd obu sióstr jest dokładnym odbiciem ich cech charakteru, które również całkowicie się różniły.Plik CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA ALINY I BALLADYNY.docx na koncie użytkownika olacek • folder Dokumenty • Data dodania: 18 sty 2013a) Balladyna wydaje wyrok śmierci na nieznanego zabójcę Kostryna, b) królowa skazuje na śmierć nieznaną zabójczynię Aliny, c) matka Balladyny oskarża wyrodną córkę, ale nie chce wydać jej imienia, gdy dowiaduje się, że grozi jej śmierć, d) staruszka umiera na mękach, e) Balladyna wydaje na wyrodną córkę wyrok śmierci.. Starsza siostra jest ładną, zgrabną brunetką o alabastrowej cerze, dlatego też matka czasami nazywała ją „Blladyną".Alina jest szczera, ma serce na dłoni.. Balladyna jest starsza od Aliny.. Metody i formy .Alina jest prawdomówna i dobroduszna..

Alina zabiera się ochoczo do pracy i szybko jej dzban napełnia się owocami.

Różni się od niej nie tylko wiekiem i wyglądem zewnętrznym, ale także cechami charakteru.Balladyna jest starsza od Aliny.. 2 marca 2020 0 Przez admin .. Kopiuj do moich zasobów Podgląd Udostępnij.. NatomiastBalladyna ma białą cerę oraz ciemne włJuliusz Słowacki "Balladyna" Karta pracy- charakterystyka Balladyny 1.Wymień i zdefiniuj sposoby charakteryzowania postaci.. Alina i Balladyna - główne bohaterki dramatu Juliusza Słowackiego to chłopki, córki ubogiej wdowy mieszkającej w leśnej chacie.. Obie mieszkają razem matką w ubogiej, leśnej chacie.. ZADANIA DLA UCZNIA: Zapoznaj się z materiałami źródłowymi do lekcji.. Są jednak postaciami zupełnie odmiennymi - odróżniają się nie tylko pod względem charakteru, ale także cechami zewnętrznymi.. Alina, dziewczyna o złotych włosach i zaróżowionej cerze była zupełnie różna od swej starszej siostry, Balladyny.. Jedną z nich jest tytułowa, a zarazem centralna postać utworu, czyli Balladyna, druga natomiast to jej siostra Alina.. 5.II sposób: Charakterystyka równoległa, czyli zwracanie uwagi na konkretne cechy danej postaci, które odnoszą się do jakiegoś ważnego problemu.. Balladyna udaje dobrą, ale jej dusza jest zła.. Alina i Balladyna są postaciami z utworu J. Słowackiego p.t.. TEMAT 3: Oglądamy różne adaptacje teatralne "Balladyny".Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.. Mieszka ze swoją matką wdową i młodszą siostrą Aliną.. Oceń ten zasób: Tweet.. Róźnica wyłoni się przy porównaniu.. Niestety, jest zbyt łatwowierna, co doprowadziło ją do zguby z ręki własnej siostry.. Balladyna jest przeciwieństwem Aliny.Alina i Balladyna są niezamężnymi córkami Wdowy.. Jedną z nich jest tytułowa, a zarazem centralna postać utworu, czyli Balladyna, druga natomiast to jej siostra Alina.. Po zabiciu Aliny na czole Balladyny pojawiło się piętno Kainowe, które miało być karą za przewinienia, gdyż miało wszystkim oznajmić, że dziewczyna jest zbrodniarką.. Jej późniejszy mąż Kirkor, zachwycając się urodą dziewczyny, mówi o niej:"Starsza jak śniegi…ta z alabastrów…ta ma pod rzęsą węgle…a ta zaś jako noc .Balladyna i Alina - charakterystyka porównawcza .. Balladyna, zamiast pracować, obmyśla podstęp.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Troszczyła się o nią, wyręczała w pracach .Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Balladyna to starsza siostra, tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny.. Juliusz Słowacki w dramacie pt. „Balladyna" ukazuje nam w sposób szczegółowy sylwetki dwóch postaci.. 22 października 2020 0 Przez admin .. Ona wyróżniała się śnieżnobiałą skórą i bardzo ciemnymi włosami, które wszystkim bardzo się podobały.. Znajdź fragment w akcie I mówiący o stosunku Balladyny do siostry.. Wyraża to w słowach : „ ja mam dwie córki - ale Balladyna (…) weź, weź Balladynę".TEMAT 2: Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny..Komentarze

Brak komentarzy.