Wypracowanie z akademii pana kleksa
Streszczenie lektury można przedstawić, jako oryginalną i ciekawą edukację Adasia Niezgódki w Akademii Pana Kleksa.Głównym bohaterem powieści ,, Akademia pana Kleksa " Jana Brzechwy jest Ambroży Kleks nauczyciel i wychowawca grupy chłopców uczących się w jego szkole.. Z charakteru jest miły i sympatyczny.Nie jest ani wysoki, ani niski.. Uzasadnij odpowiedź.Akademia Pana Kleksa mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym, pełnym dolin i wąwozów parku.. Przede wszystkim wprowadza w magiczny świat baśni, w którym wszystko jest możliwe.Łącznicy wypożyczają dla nas z biblioteki słowniki ortograficzne i piszemy przez dwie lekcje we wtorek 3 XI.. Ma kolorową czuprynę i zwichrzoną brodę.Oczy pana Kleksa są niewielkie, a nos zajmuje większą część twarzy i jest przekrzywiony w prawo lub w lewo, zależy to od pory .Pan Kleks jest osobą bardzo uzdolnioną.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Jakie były jego niezwykłe umiejętności 3 zdania 4.. Pan Kleks ukrywa się pod obszernymi ubraniami, więc nie można dokładnie opisać czy jest gruby, czy chudy.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.J.Brzechwa "Akademia Pana Kleksa", czyli wszystko co moglibyście wiedzieć na temat zwalczania mobbingu, gdybyście chcieli przeczytać „Nazywam się Adam Niezgódka, mam dwanaście lat i już od pół roku jestem w Akademii pana Kleksa.Wypracowania..

Jeszcze jedna cecha różni książkę J. Brzechwy od pozostałych baśni - przewaga pogodnego, radosnego nastroju, spora dawka humoru.Jest on nauczycielem dzieci w swojej akademii.

Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki - za niektórymi znajdują .Pewnej nocy uczeń pana Kleksa, Adam miał bardzo ciekawy sen.. Wszystko, co znajduje się w Akademii Pana Kleksa jest zaczarowane, baśniowe, niespotykane, oryginalne.. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie , który ma swoją akademie.. Za co można polubić Ambrożego Kleksa 2 zdania Daje naj!Może wiecie jakie mogłyby być tematy na wypracowaniu?. W odcinku opis bohaterów oraz motywy.Akcja powieści Jana Brzechwy rozgrywa się w czasach współczesnych autorowi w bajkowym mieście, nieznanym z nazwy, w Akademii pana Kleksa, mieszczącej się na końcu ulicy Czekoladowej.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A".. Przyśniło mu się, że pan Kleks przemienił wszystkie sprzęty domowe w chłopców.Następnie postanowił zabrać uczniów Akademii do Chin.. Bo to szkoła z wyobraźnią, magiczna, w której nauka jest przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem, jak ma to miejsce w naszych polskich szkołach.. Wszystkie wydarzenia, opisane w utworze, rozgrywają się w ciągu kilku miesięcy - od chwili, w której Adaś Niezgódka pojawił się w Akademii do wigilijnej kolacji i jego pożegnania z panem Kleksem.Chciałabym opisać lekturę pod tytułem : "Akademia Pana Kleksa '..

mam w środę wypracowanie z ,,Akademii Pana Kleksa'' , takich prostych tematów jak charakterystyki nie będzie na 100% jak macie odpowiadać nie wiem to lepiej w ogóle nic nie odpisujcieNapisz wypracowanie na temat pana Kleksa.

a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy Czekoladowej.. Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.Opracowanie Akademii Pana Kleksa autorstwa Jana Brzechwy.. Dlaczego?. Wypracowanie.Przygody jakich doświadczyli uczniowie niezwykłej, rozbudzającej wyobraźnię Akademii Pana Kleksa dowodzą, że nauka w tej dość nietypowej szkole dla każdego z nas mogłaby być niezapomnianym przeżyciem.„Akademia Pana Kleksa" to jedna z bardziej udanych i popularnych książek dla dzieci.Została napisana ponad 60 lat temu (w 1946 roku) przez Jana Brzechwę.. Wyobraź sobie, że Pan Kleks zaproponował ci naukę w swojej szkole.. Naukę tam przyswaja się wO PANU KLEKSIE!. Równie ciekawym miejscem w Akademii była kuchnia, do której wstęp miał tylko Adaś, pracujący tu jako pomocnik Pana Kleksa.Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa.. Wszystko, co znajduje się w Akademii Pana Kleksa jest zaczarowane, baśniowe, niespotykane, oryginalne.Wypracowanie Akademi Pana Kleksa.. Może zawsze z całą dokładnością określić kto, kiedy i o czym myślał, może usiąść na krześle, które powinno być ale, którego wcale nie ma, może z małych przedmiotów robić duże i odwrotnie i na dodatek potrafi unosić się w powietrzu, jakby był balonem.Opis nauki w Akademii pana Kleksa Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie..

Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka , który uczy się w akademii .W swojej akademii Profesor przyjmuje jedynie chłopców których imiona zaczynają się na A .Przeczytaj tekst „Nauka w Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy (fragment powieści „Akademia Pana Kleksa").

Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt.. Mimo że czas akcji nie jest określony, możemy z łatwością wyobrazić sobie, że to baśń współczesna.. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę.. 1.Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Dlaczego?. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Regulamin Uczniowski (od 7 do 13 punktów).. Ile lat ma Adam Niezgódka?. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.mur.. Czy chciałbyś być uczniem Akademii pana Kleksa?. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Serwis zamknięty.. Czułbym się wtedy jak więzień.. Nosi zawsze szerokie spodnie oraz długi surdut, który może być.Problematyka „Akademii pana Kleksa" „Akademia pana Kleksa" to powieść, której głównymi czytelnikami jest młodzież, dlatego porusza kwestie atrakcyjne poznawczo dla tej grupy.. Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa.. Nie podoba mi się opracowany przez pana Kleksa pomysł podglądania snów, ani podglądanie myśli uczniów.. Szkoła inna niż wszystkie Narysuj plan Akademii i opisz jedną z jej sal lub ogród (1 strona).. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Mozna powiedziedzieć że jest średniego wzrostu..

Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Wypracowanie ,,Akademia Pana Kleksa" Muszę napisać wypracowanie: 1.

Czy chcesz zostać jednym z jego uczniów?. Chłopcy zatem wsiedli do wagnów z pudełek zapałek.. Kim był Pan Kleks 2 zdania 2.Jak wyglądał Pan Kleks 3 zdania 3.. Witamy na zalicz.net!. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Ciekawość uczniów budził też zielony płyn, którym Pan Kleks popijał zjadane kulki, by odzyskać pamięć, którą tracił każdej nocy.. Tajemnicy tych sekretów pan Ambroży strzegł jak oka w głowie.. Zastosuj kolejność:-Wygląd-Ubiór Umiejętności pana Kleksa-Nawyki i przyzwyczajenia-Stosunek uczniów do nauczyciela-Nasze własne zdanie o bohaterze Zastosuj wyrażenia zatępującę "Pan Kleks"-Profesor-Nauczyciel-Dyrektor Akademii-Pan Ambroży-Wychowawca chłopców-Opiekun chłopcówPlik AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder AKADEMIA PANA KLEKSA • Data dodania: 15 lis 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Co ciekawe, utwór „Akademia pana Kleksa" jest złożony z kilku baśni.. Poza tym myślę, że podczas nauki nie można spotykać się z rodzicami, a ja bardzo tęskniłbym do domu.. Plan lekcji..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt