Napisz charakterystykę porównawczą achillesa i hektora
o hektorze 6 % napisane 2/10 doładuj komentarze.. 2,652 wizyt.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. aaaaaaaa na jutro musze oddać co najmniej 2 stronową prace na ten temat POMOCY !Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII w ,,Ilady,, około 500 słówBłagam pomóżcie, bo mnie baba jutro zabije jak nie będe miała, a nieprzygotwań u niej nie ma.. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe.. Achilles był ulubieńcem .. To ma być charakterystyka porównawcza!. Napisz opowiadanie na temat „Ja.Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Napisz charakterystykę porównawczą hektora i odyseusza +1 głos.. 85% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.Ch.Hektor był synem Hekuby i Priama.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisze ktoś charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora.Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

Napisz charakterystykę porównawczą odysusza i hektora.

Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. 85% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. Nie musi być długie, błagam!. Zamknij.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie epopei Homera, ,,Iliady".. Zarówno jeden i drugi jest najdzielniejszym wojownikiem w swoim kraju.. Charakterystyka wewnętrzna.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz.Charakterystyka zewnętrzna.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora, której mottem uczynisz cytat : Nie masz przecie przysięgań na pakty i ich dochowanie / między lwami a ludźmi, ni zgody wilków z owcami.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie Achilles i Hektor Achilles walczył po stronie obozu greckiego a Hektor jako obrońca..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa?. Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. sciaga.pl menu profil.. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady Homera.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.Zadanie: napisz charakterystyke achillesa na podstawie iliady Rozwiązanie:achilles quot szybkonogi quot jego stały epitet jest niepohamowany w gniewie zarozumiały uparty ceni przyjaźń, dlatego chce pomścić swojego przyjaciela patrolesa walcząc z hektorem podczas zbeszczeszczenia zwłok hektora jest okrutny podczas spotkania z ojcem hektora zmienia się,współczuje mu i lituje sie nad .Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Jednak nie potrafi panować nad swoimi emocjami.. w swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów , stasunek do rodziny oraz ojczyzny.Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa?

Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki porównawczej.Achilles jest porywczy, w jego życiu decydują emocje.. 83% Charakterystyka Achillesa.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora .. Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. sciaga.pl menu profil.. Błąd!. zadanie 6 strona 75 podręcznik.. 85% Charakterystyka Achillesa - wiadomości zebrane w .W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie Achilles i Hektor Achilles walczył po stronie obozu greckiego a Hektor jako obrońca.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa.. 85% .Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów..

Antyk i BibliaNapisz charakterystykę porównawczą Achillesa i hektora Podobne tematy.

skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.Hektor był twardym mężczyzną, ale podobnie jak Odyseusz był wrażliwy i troskliwy dla swojej żony oraz całej rodziny.No to Hektora można porównać z rycerzem gdyż walczył ku chwale swej ojczystej Troi, był pokorny wobec wyroków boskich i wybitnie zależało mu na honorze.76% Charakterystyka Hektora i Achillesa; 84% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Język polski.. Achilles bardzo pranie salwy, życia pełnego przygód, które potem opiewają poeci.Zadanie: charakterystyka porównawcza achilesa i hektora Rozwiązanie: achilles i hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów greków i.. I oby nie z neta, bo ta wszystko skuma .Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi.. Jest mężnym i odważnym .Achilles i Hektor to bohaterowie \"Iliady\" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.. Achilles jest młody, brak mu tylko rozsądku, pyzatym ma wszystko, młodość, niezwykłą urodę, sprawność fizyczną i walecznego ducha.. Hektor zaś pochodził z Troi.. Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów.. Język polski .. 85% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt