Napisz charakterystykę porównawczą odyseusza i hektora
Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Znasz odpowiedź na zadanie: Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. Ten fragment ma bardzo duże znaczenie w całym dziele.. Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. 0 głosów.. Myślę, że obie postaci były do siebie zbliżone pod względem wyidealizowanej urody, heroizmu i mądrości.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII Iliady.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Tworzymy ją, zestawiając cechy obu postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: 1. .. Hektor był twardym mężczyzną, ale podobnie jak Odyseusz był wrażliwy i troskliwy dla swojej żony oraz całej rodziny.. Jest pozytywną postacią, która wykazała się poświęceniem, siłą psychiczną i fizyczną.. Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. W obydwu homeryckich eposach podkreśla się szczególnie niezwykłą przenikliwość i spryt Odyseusza.Zadanie: napisz charakterystykę porównawczą achillesa i hektora, której mottem uczynisz cytat nie masz przecie przysięgań na pakty i ich dochowanie między Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Charakterystyka Alka z ,,Kamieni na Szaniec'' babcia aniela , Jozef Podkówka, lekarz Zenobiusz Lip..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.. Odyseusza przedstawiono jako męża wspaniałego, barczystego, silnego i przystojnego o ciemnych oczach i czarnych, kręconych włosach.Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. Odnieś się do tego jak widzisz postacie .. Praca ma się składac z trzech akapitów i ma zawierać 250 słów.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Za źródło sporu uważa się wydarzenie, które miało miejsce na weselu .Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Poemat Homera jako opowieść o szlachetnej klęsce i wątpliwym triumfie.Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora.. jest to opowieść o wojnie która aż przez dziesięć lat toczyli Grecy z mieszkańcami Troi położonej w Azji Mniejszej.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Hektor nie mógł liczyć na żadne poparcie, jedynie na swoją inteligencję..

:DNapisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Minimum 250 słówPrzydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Miał długie, kręcone włosy oraz charakterystyczne znamię na nodze stanowiące po powrocie jego znak rozpoznawczy.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Charakterystyka wewnętrzna.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:napisz charakterystykę porównawczą skrzetuskiego i bohuna - ogniem i mieczem.. Za sensowną odpowiedź dam naj.. 231 wizyt.. Tak jak w normalnej charakterystykę musimy umieścić w niej:-przedstawienie postaci (jak się nazywa, kim jest, skąd pochodzi, czym się zajmuje, jaki jest jej stan rodzinny itd.. ?Charakterystyka zewnętrzna.. Charakterystyka wewnętrzna.. Powodem wszelkich wojennych działań stało się porwanie pięknej Heleny, żony Menelaosa, brata Agamemnona.Analiza porównawcza Achillesa i Hektora Brak ocen 7 marca 2020 0 Przez admin Podobnie jak w większości najbardziej wartościowych i pierwszorzędnych, wedle zasady decorum, utworów starożytnych Greków, homerycki epos „Iliada" nacechowany jest walorami uwydatniającymi jego priorytet i królowanie w hierarchii dzieł literackich.Odyseusza i hektora.. Mimo, to bardziej odpowiada mi sylwetka Hektora.Jak scharakteryzować Odyseusza, porównując go do Achillesa i Hektora?.

Oprócz: Odyseusza i hektora.

Napisz charakterystykę porównawczą hektora i odyseusza.Analiza porównawcza Achillesa i Hektora; Achilles i Hektor - porównanie.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny?. Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Achilles a Hektor - porównanie bohaterów Iliady: Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Poznajemy Odyseusza jako młodego, przystojnego mężczyznę.. Obaj herosi byli wzorami idealnego.Charakterystyka zewnętrzna.. Spotkanie wrogów w Iliadzie Homera.. 2012-01-21 17:50:01 Napisz charakterystykę porównawczą cześnika i rejenta z ,,Zemsty" 2009-11-23 21:12:27Charakterystyka porównawcza to taka, w której opisujemy dwie lub kilka osób.. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. Potrzebuje najważniejszych informacji z lektury Feli.. 79% Charakterystyka Hektora i Achillesa; 84% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi..

Kliknij i odpowiedz.Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa?

Napisz charakterystykę porównawczą Winicjusza i Scro.Achilles i Hektor to bohaterowie greckiego eposu noszącego tytuł "Iliada".. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Napisz krótką charakterystykę wybranej przez siebie .. Jan Boducha młody żołnierz który wrócił z wojen szwe.. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Brał udział w wojnie trojańskiej, był współtwórcą „konia trojańskiego", dzięki któremu Grekom udało się pokonać Troję w dziesięcioletniej wojnie „o Helenę".. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. )Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. błagam pomóżcie !Charakterystyka porównawcza Odyseusza i Hektora.. Poszukaj w dostępnych źródłach dodatkowych informacji na temat Odyseusza.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. Jest mężnym i odważnym .Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic.. Scharakteryzuj bohatera,,Odysei".Porównaj go z Achillesem i Hektorem.Jakie wspólne cechy mają wszyscy trzej bohaterowie?Co różni Odysa od innych homeryckich postaci?. Reasumując, Odyseusza i Hektora cechuje waleczność, odwaga i .Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i hektora .. Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. Autorem tego eposu jest Homer, poeta epicki ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt