Krótkie wypracowanie o psie który jeździł koleją
Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Lampo to główny bohater utworu.. Był przebiegły i pomysłowy .1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Odwiedź mnie na Facebooku: _____.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".. Skomentuj.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. „Było to bardzo miłe, kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Zwierzę przypomina mieszańca owczarka i szpica.Książka „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. 2010-04-10 23:34:41Jednym z głównych bohaterów opowiadania - O psie, który jeździł koleją jest pan zawiadowca, przybrany pan Lampo, o ile tak można powiedzieć..

Streszczenie krótkie.

Prace, ściągi i gotowce na studia.O psie który jeździł koleją • LEKTURY • pliki użytkownika kisasik przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Lampo2.doc(1).pdf, mapy+ matematyka.doco psie który jeździł koleją charakterystyka postac Gotowe sprawdziany, ściągi i wypracowania, testy i lektury szkolne - o psie który jeździł koleją charakterystyka postac LogowanieO psie, który jeździł koleją na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Zawiadowca - charakterystyka postaci, „O psie, który jeździł koleją"O psie, który jeździł koleją - streszczenie.. O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.Utwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. Wypracowania i ściągi dla liceum, szkoły podstawowej.. Na swej drodze spotka i zamieszkujące góry lwiątko, i bezdomnego weterana, któremu przywr&oacute .o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy..

Wszyscy kolejarze...O psie, który jeździł koleją - streszczenie.

Akcja utworu rozgrywa się we Włoszech, w miejscowości Marittima.. Mają kształt ogromnego buta.. - „O psie, który jeździł koleją" jest historią, która dzieje się we Włoszech w latach sześćdziesiątych XX wieku.Chcesz wesprzeć rozwój kanału?. Quiz w Poczekalni.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. .O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Okazało się jednak, że naczelnik stacji kazał zawiadowcy pozbyć się psa.. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.. Nie wiadomo, w jaki sposób pies opuścił wyspę, ale jest pewne, że znowu podróżuje pociągiem.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Podobne tematy: • O psie, który jeździł koleją - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Nowa (wymyślona) przygoda psa Lampo • Roman Pisarski - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Wiktor Gomulicki - biografia i charakterystyka twórczości • Buszujący w zbożu - opracowanie , problematyka, bohaterowieLampo - charakterystyka bohatera „O psie, który jeździł koleją" Głównym bohaterem książki R. Pisarskiego, jak sam tytuł wskazuje jest pies..

W serwisie wiedza24h znajdziecie wypracowanie na temat tego bohatera.

Zaprzyjaźnia się ze zawiadowcą stacji i postanawia towarzyszyć mu w jego pracy.. W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiadowca stacji zauważa, że z ostatniego wagonu wyskakuje pies.. Oczy miało wesołe i szelmowskie.. przeszkodę - morze.. W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Zawiadowca wysłał więc Lampo do swojego wuja na Sycylię, ale i .Plik O psie który jeździł koleją (test 2).doc na koncie użytkownika kacique • folder lektury • Data dodania: 7 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją.. Pewnego lipcowego dnia na stację wjeżdża pociąg z Turynu do Rzymu.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Po kilku miesiącach zawiadowca dowiaduje się od jednego z kolejarzy, że widziano Lampo w Reggio.. zosia1011 3 lata temu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Był przebiegły i pomysłowy .. Udostępnij.. Jedno ucho sterczało ostro do góry, drugie opadało w dół.W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami..

2011-05-08 14:39:57 lektura o psie który jeżdził koleją to powieść opowiadanie czy co ?

Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .Czytaliście książkę pt. ,,O psie, który jeździł koleją '', jakie były wasze odczucia?. Późną jesienią wymizerowany zwierzak pojawia się w Marittimie.Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .Ciepła, pełna przygód opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć Lucasa, obiecującego studenta medycyny, człowieka, którego kocha.. Zanim uda jej się wrócić do domu, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku..Komentarze

Brak komentarzy.