Charakterystyka pestki z lektury ten obcy
Ostatni dzwonek-> Lektury-> Ten obcy „Ten obcy" - cytaty.. Była bardzo wesoła i gadatliwa.. stich 4 lata temu.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJak dobrze znasz lekturę „Ten obcy"?. Test zawiera pytania dotyczące fabuły i bohaterów książki Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.. Poznajemy ją w chwili, kiedy razem z mamą przyjeżdża na wakacje do niewielkiej miejscowości.Pestka Ubyszówna - charakterystyka, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: Ten obcyZenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. Skomentuj.. 2404 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. gdy czytała jego pożegnalny list, który zostawił nim zamieszkał z wujkiem w Tczewie, czuła wielki smutek, że go przy niej nie będzie, ale i radość, że chłopak ma kogoś z rodziny, kto się nim zaopiekuje.Test z lektury: „Ten Obcy".. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Wspólnie z kuzynem Julkiem mieszka u dziadków.. Odpowiedz Usu.. Książki, które wszyscy znamy ze szkoły i zapamiętamy na długie lata.. Quiz z lektury "Ten obcy" Quiz z lektury "Lassie, wróć" Poznajemy programy kwietnia (1) Etykiety.Sprawdź znajomość lektury Ten Obcy..

O Autorze lektury-szkolne.

Marian Pietrzyk należy do drugoplanowych postaci powieści pt. „Ten obcy".. Również pochodzi z Warszawy, do Olszyn natomiast przybył na wakacje.. Podobnie jak reszta dzieci, spędza w Olszynach wakacje, na co dzień zaś mieszka w.charakterystyka Pestki Ubyszówny z lektury 'Ten Obcy' Hej, mam problem, z uzasadnieniem danych cech osobowości Pestki, np. że dążyła do celu itp.tyklko tyle proszę, żebyście pomogli mi uzasadnić te cechy, wesoła, energiczna, impulsywna, ufna, pogodna, pomocna, koleżeńska, samolubna, zaradna, roztrzepana, gadatliwa, życzliwa, pomysłowa (podać sytuacje w jakich potwierdziła te .Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. To właśnie przez niego chłopiec uciekł z domu, gdyż czuł się niekochany.Mijało właśnie pół roku, od kiedy Ula widziała ostatni raz Zenka.. Udostępnij.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Ten obcy - powieść napisana przez Irenę Jurgielewiczową.Jest lekturą obowiązkową w klasie VI szkoły podstawowej.. Razem z młodszym kuzynem Julkiem mieszka w domu dziadków.Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

W rozmowie z Zenkiem to ona cały czas mówiła.Pestka Ubyszówna jest jedną z drugoplanowych bohaterek powieści pt. „Ten obcy".. Test z wiedzy o lekturze ,, Ten obcy " na tej stronie sprawdzisz swoje umiejętności z lektury pt.: ,, Ten obcy ".„Ten obcy" - cytaty ostatnidzwonek.pl,.. Pestka jest zdania, że nie powinno się mówić wszystkiego rodzicom, bo oni mają zupełnie inne spojrzenie na szereg spraw.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Charakterystyka Marian Pietrzyka.. Udostępnij.. Sprawdź swoją wiedzę rozwiązując tes.Irena Jurgielewiczowa, "Ten obcy" - czy nawet wysoki poziom pytań nie zdoła Cię pokonać w sprawdzianie znajomości tej książki?. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Nie wiadomo jak miała na imię ponieważ wszyscy wołali na nią ,,Pestka" .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. 33 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 80% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" 78% Porównanie Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny, głównych bohaterek lektury Ireny Jurgielewiczowej "Ten Obcy".. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".Zenek był starszy od reszty bohaterów..

Test z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - poziom tru.

Mimo młodego wieku Marina cechuje niebywała powaga i dojrzałość.• „Stworzenie, które się boi, nie chce być z ludźmi, jak mu coś jest.". pytanie 1 z 10.. Testy \ Lektury szkolne \ Ten obcy .Jedną z bohaterek książki dla młodzieży I.Jurgielewiczowej pt.,, Ten Obcy" była Pestka.. Podobnie jak Ula, mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjeżdża tylko na wakacje.Bohaterami ksiązki "Ten.Ula i Pestka różniły się wyglądem oraz charakterem.. Dziewczyna mieszkała w Warszawie a do Olszyn przyjechała na wakacje.. Skomentuj.. .Charakterystyka Pestki Ubyszówny.. Niedaleko od osady Olszyny na Młynówce jest wyspa.. • „Postanowiła już dawno, to znaczy zaraz po przyjeździe na wakacje, że będzie się stosowała do wszelkich życzeń ojca, ale nie zrobi nigdy żadnego kroku, żeby przekroczyć mur, który ich dzielił.Zapomniałeś, kim jest Marian Pietrzyk, postać w lekturze Ten obcy, Jurgielewiczowa Irena?. Andersena (), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi i młodzieżą .Test z lektury "Ten obcy" - poziom trudny.. 68% Charakterystyka Pestki Ubyszówny z "Ten Obcy".. Rozwiąż test!Quiz wiedzy o lekturze "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Bartusra 4 lata temu.. Marian Pietrzyk to drugoplanowy bohater powieści „Ten obcy".Jest kolegą i rówieśnikiem Uli i Pestki..

Refleksje po lekturze „Tego Obcego" .Co zapamiętałeś/łaś z tej lektury?

Była przeciwieństwem swojej przyjaciółki - Uli, która tak jak Pestka mieszkała w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje.Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy" - charakterystyka Pestki Jedną z bohaterek powieści dla młodzieży autorstwa Ireny Jurgielewiczowej pt: ,,Ten Obcy" jest trzynastoletnia Pestka Ubyszówna.. Więcej testów z lektur.. Była pewną siebie, wzbudzającą podziw i uznanie kolegów trzynastoletnią dziewczynką.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Pestka była bardzo zaradną i pomysłową dziewczynką.. Dziewczynki dzielą się też ze sobą swoimi troskami (kłopoty z rodzicami).. Jest rówieśnikiem Uli i Pestki, podobnie jak one pochodzi również z Warszawy, a do Olszyn przyjechał na wakacje.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Jakie zwierzę towarzyszyło dzieciom w lekturze "Ten obcy"?. 85% Charakterystyka Pestki Ubyszówny; 79% Charakterystyka Pestki Ubyszówny.Pestka to jedna z bohaterek książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Opis wyspy Rzeka Młynówka płynie wśród ugorów, piasków i lasów.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt