Rozprawka o antygonie
86% Antygona to deamat antyczny - rozprawka; 83% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla .W tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla zadanie dodane 7 listopada 2010 w Język polski przez .. Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Antygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju.. Przyszłe perypetie dwojga bohaterów były z góry przesądzone.Witamy na zalicz.net!. 82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Na samym początku „Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.Rozprawka - Antygona !.

- rozprawka.

Rozprawka z Antygony !. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .Spór toczył się o pochowanie zwłok brata Antygony-Polinika.Antygona - rozprawka Antygona - główna bohaterka tragedii Sofoklesa to kobieta odważna, nieugięta, ale również bardzo wrażliwa i uczuciowa.. rozprawka +3 głosów.Spór toczył się o pochowanie zwłok brata Antygony-Polinika.. Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione.76% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. Każdy człowiek, bez względu na to, kim był zasługuje na godny pochówek.. Na sądzie przed Kreonem zachowała dumę i godność, nie wypierała się swojego czynu i nie prosiła o wybaczenie.Czym jest godność człowieka.rozprawka na podstawie Antygony Sofoklesa.. Na pierwszej godzinie uczniowie wykonują test z lektury (około 30 min).. Wypracowanie maturalne o antygonie.Jak sie piszę dobre wypracowanie maturalne o antygonie.. napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze .Kobieta jako silna jednostka została pokazana już w antyku.. Mowa tu o Antygonie z dramatu Sofoklesa.. W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają .Dzisiaj jesteśmy tutaj, by sprawiedliwości stała się zadość i by winny został odpowiednio ukarany za swoje czyny..

Dlatego uwazam, ze ta rozprawka to tylko formalne stwierdzenie faktow.

Antygona uznaje taką postawę za maskowane tchórzostwo.Antygona - rozprawka o racjach W "Antygonie" Sofoklesa mamy do czynienia z konfliktem tragicznym, sprzecznością pomiędzy prawem ziemskim i boskim.. Następnie zastanawiają się nad motywami literackimi, jakie można wyodrębnić w Antygonie i nad innymi tekstami kultury, w których również one występują.. 84% Rozprawka - Antygona; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataW pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.Racje Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.Nie należy zapominać również o tym, że ciało zmarłej osoby należy pogrzebać z należnym mu szacunkiem i nie dopuścić do tego, aby stało się żerem dla dzikich zwierząt.. W starożytnej Grecji uroczystości pogrzebowe miały duży wpływ na życie pośmiertne.Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.. Tak więc trwają wiara nadzieja miłość- te trzy: z nich zaś największa jest miłość.. Przed chwilą wysłuchaliśmy mowy obrońcy oskarżonego.Zakazowi temu odważyła się sprzeciwić Antygona, siostrzenica króla i siostra zmarłego.. Wybiera modlitwę o przebaczenie i pozostaje wierna nakazowi władcy.. Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć..

85% Komu bardziej współczuję Antygonie czy Kreonowi - rozprawka.

80% Dwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka; 90% Komu bardziej współczuję, Antygonie czy Kreonowi?. potwierdza jeszcze raz rangę uczucia ?. napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze sie uczyć na sprawdzian z maty i kartkówke z geografi ta rozprawka jest bardzo wazna PROSZEMit o rodzie Labdakidów opowiada historię rodziny, na której ciążyło fatum.. Rozprawka z Antygony !. Kreon jest prawowitym władcą Teb, państwa w którym wszystkich obowiązują określone prawa i obowiązki.. - rozprawka.. W „Antygonie" Sofoklesa, Kreon - władca Teb - wierząc w swoją nieomylność, sprzeciwił się bogom, zignorował ich prawa i został za to surowo ukarany.Chciał, aby ludzie szanowali go jako nowo obranego władcę, by nie posądzali go o pobłażliwe traktowanie członków swojej rodziny.. Autor stawia głównych bohaterów: Antygonę, Kreona, Hajmona i Eurydykę w sytuacji wyboru.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon.. Antygona nie boi się gniewu innych i mimo zakazu przez swojego władcę postanowiła pogrzebać swojego brata Polinejkesa, uważanego za zdrajcę państwa.Prosze pilne !. W sporze między nią a Kreonem zdecydowanie przyznaję rację Antygonie, ponieważ podobało mi się jej zachowanie.Władza daje człowiekowi ogrom siły i możliwości, dlatego przyciąga go jak magnes..

- rozprawka; 77% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.

Z kolei Antygona kochająca swego brata, złamała zakaz władcy Teb, gdyż nie chciała narazić się bogom.. brata Jokasty, wuja Antygony, ojca Hajmona, męża Eurydyki ?. - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataAntygona drażni .Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziPrzydatność 50% Dwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka.. Motyw władzy wykorzystywany jest w wielu utworach literackich.. - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataAntygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty .rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon.. Chciałabym oskarżyć Kreona ?. Muszę napisać rozprawkę na temat : "Mój los - współkochać, nie nienawidzić" - tragiczny los Antygony jako częsty motyw w literaturze filmie, sztuce.Lekcja trwa 90 minut.. Lajosowi, królowi Teb i małżonkowi Jokasty, wyrocznia delficka przepowiedziała, że zgładzi go własny syn, po czym ożeni się z matką, żoną Lajosa.. Kreon ogłosił go zdrajcą narodu i nie pozwolił, aby odbył się jego pogrzeb.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.. Dyskutują, jaka wizja losu ludzkiego wyłania się z dramatu Sofoklesa.85% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. o wydanie niesprawiedliwego wyroku przeciwko Antygonie.. 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 86% Antygona to deamat antyczny - rozprawka82% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. 85% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. Wprawdzie nie mówi się w utworze o jaką miłość chodzi czy międzyludzką czy do Boga, to nie jest istotne , najważniejsze że jest to uczucie o potężnej wartości i sile.No i wiadomo ze gdyby zakonczenie mialo byc inne to albo kreon, albo antygona musieliby odstapic od swoich pogladow, a w obydwu przypadkach wiazaloby sie to z utrata honoru.. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .2..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt