Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści brainly
Polecenie: Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Temat 1.. W wypracowaniu wykaż, że do­ brze znasz utwór Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Dzisiaj prosiłabym Was o zapoznanie się z informacjami na temat takiego opowiadania ( str. 269) oraz przykładowym opowiadaniem twórczym na podstawie mitu (str. 270).Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Opublikowano: 15 maj 2020.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Kategoria: eklasa 6d.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.Przykładowe opowiadanie twórcze Napisz opowiadanie o tym, jak dzięki spotkaniu z Małym Księciem w Twoim życiu pojawił się przyjaciel.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269..

(Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści).

Do zobaczenia!. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Przeczytajcie notatkę w podręczniku s. 269.. WITAM I ZAPRASZAM NA KOLEJNĄ LEKCJĘ:) LEKCJA 13.. W gruncie rzeczy utrzymywali ze sobą kontakty od najmłodszego .11.-12.05.2020 r. 6ai Temat - Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Cookies Strona używa Cookies.. Twoja praca po­ winna liczyć co najmniej 200 słów.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ mam napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieściNa podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym..

7 kwietnia (wtorek)Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

(podręcznik, str. 269 - 270) Proszę przeczytać tekst w podręczniku (str. 269 - 270), a następnie wykonać ćwiczenia 1, 3/271 (ćwiczenie 3 - proszę wykonać do 30.04.2020 r. i wysłać do sprawdzenia).Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Wykonajcie pisemnie zadania 1,2 i 7 str.271.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Sylwia Alasińska.. Trzech przyjaciół spotkało się na zakończeniu roku szkolnego w ostatniej klasie gimnazjum.. Zapoznajcie się z tekstem ze stron 269 i 270.. Kryteria sukcesu podaję niżej.. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Opowiadanie, w którym przyklad zycia codziennego opowiada o postępowaniu trzech sług z "Przypowieści o talentach".. materiały do e-nauki przed lekcją online.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie..

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.

Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać .Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. 79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 74% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp.- jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - s. 216-217; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72.. Dzień dobry!. Opublikowano: 27 kwiecień 2020..

Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.

Przechodził tamtędy kapłan, zobaczył leżącego i poszedł dalej.TEMAT: Redagujemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu.. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.. ☺Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat lekcji: Jak napisad opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Byli najbliższymi sobie kolegami z tego samego sąsiedztwa.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Przed nami bardzo ważny temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Opowiadanie odtwórcze.. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu .Napisz opowiadanie o swojej najciekawszej wyprawie 2020-12-15 21:59:46; Narysuj znaki malowane na murach przez czlonkow organizacji "Wawer"a) Polska Walczaca b) zwyciestow c) manifestacja barw narodowych 2020-12-15 17:47:53Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Na realizację tego tematu przeznaczymy 3 lekcje.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Samouczek Wskazanie tematu opowiadania Był szary, listopadowy .Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt