Napisz opowiadanie na podstawie mitu o atenie
Pomóżcie mi!. mam napisać opowiadanie ,, każdy ma swoją górę'' a mam pustke w Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: isiak 11.4.2010 (18:00) opowiadanie na temat wybranego cytatu z Małego Księcia Przedmiot: Język .Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów ,,Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćNiezbyt długie opowiadanie Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: Kubs0n 6.4.2010 (22:41) hel.. Napisz opowiadanie o spotkaniu się z gen. Ordonem; Napisz opowiadanie o spotkaniu małego księcia z bohaterem lektury obowiązkowej.74% "Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.. Proszę wybrać jeden temat.. Analiza mitycznego myślenia na podstawie mitu o Demeter i Korze.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Napisz inne zakończenie mitu.. Posejdon ofiarował miastu strumień wody, który na jego rozkaz wytrysnął ze skały (inny mit podaje, że jego darem był koń)..

Temat2: Piszemy opowiadanie na podstawie przypowieści.

☺Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Mit o Atenie i Arachne.. Wybór do konkursu najlepszych sportowców szkolnych.Napisz współczesną wersję legendy o ,, Bydzie i Goście" .. Pamiętaj, że: - opowiadanie składa się z 3 części, - każdą z części rozpoczynamy akapitem,Napisz współczesną wersję mitu o Detalu i ikarze; Napisz współczesną wersję legendy o ,, Bydzie i Goście" .. 2010-06-05 15:12:26 Na podstawie fragmentu ,,Mitologii" Jana Parandowskiego zredaguj ogłoszenie o wręczeniu nagrody wiernej Iris 2012-10-11 13:40:45 Na której stronie bądż w którym rozdziale jest mit o Syzyfie w Mitologii Parandowskiego ?. zadbaj o językową stronę swojego tekstu, nie powielaj istniejących już wersji opowieści.. Opowiadanie odtwórcze.. Mam napisać chrakterystykę Bilba Bagginsa z książki Hobbit, czyli tam i z powrotem ma piątek !. Napisz opowiadanie o życiu Marka Winicjusza i Ligii na Sycylii(+200 słów) Napisz współczesną wersje o miłosiernym Samarytaninie - Opowiadanie twórcze na minimum 150 słówOpowiadanie na podstawie mitu - rozwiązanie zadania..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Chcąc poznać ich przyczynę wezwał Hefajstosa najtęższego kowala i kazał sobie rozbić czaszkę.. 2020-12-21 12:27:52; Napisz w komentarzu o programie w tv, internecie lub słuchanym w .Pliiis!. napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Napisz opowiadanie o spotkaniu się z gen. Ordonem; Napisz opowiadanie twórcze moj niezwykły senLekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Napisz krótko o Atenie.. Jej świętym zwierzęciem jest sowa, a rośliną - oliwka.Jej rzymskim odpowiednikiem jest MinerwaNa szczęście zjawiła się Atena, która mu wszystko przypomniała.. Wtedy chciał jak najszybciej biec do rodziny, jednak bogini ostrzegła go, że wszyscy uważają go za zmarłego, a na wyspę zjeżdżają się „książęta-zalotnicy", którzy starają się o rękę jego żony - Penelopy, która nie ma już sił ich odpędzać.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Opowiadanie odtwórcze.. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. Ćwiczenia - do wyboru.. Zeus odczuwał od dłuższego czasu dotkliwe bóle głowy.. Temat 1.. Jej atrybutami są: włócznia i tarcza.. Pisząc je na podstawie książki/filmu - po prostu jakiegoś utworu - zazwyczaj dotyczy ono .Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. pliiis 2020-12-16 17:26:17; Napisz opowiadanie o swojej najciekawszej wyprawie 2020-12-15 21:59:462..

Wybierz dowolny mit i napisz opowiadanie na jego podstawie.

Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Napisz opowiadanie twórcze na postawie przypowiesci o niewiastach roztropnych i niewiastach; Wymień bohaterów przypowieśc o Siewicy; Świat przedstawiony w opowieści o prometeuszu; Na podstawie przypowieść o siewcy sformułuj ważne dla człowieka wskazówki by mógł w swoim życiuJak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. grecka - bogini mądrości i słusznej wojny.. Bogowie uznali dar Ateny za cenniejszy i ofiarowali jej upragnione miasto, którego została patronką.Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. 1) Na podstawie notatek z dnia 15.04.2020 o opowiadaniu twórczym postaraj się napisać historię Kopciuszka, gdyby nie zgubił pantofelka.. poleca84% .. Natomiast pod dotykiem Ateny wyrosło drzewo oliwne stanowiące prawdziwy skarb na nieurodzajnych ziemiach.. Zeus, aby do tego nie dopuścić .Zadanie: potrzebuje bardzo szybko streszczony mit o atenie Rozwiązanie:według przepowiedni zeusowi i metydzie miała się urodzić córka mądrzejsza od ojca i syn silniejszy od niego aby przepowiednia się nie spełniła zeus postanowił połknąć boginię po pewnym czasie króla niebios rozbolała głowa przywołał boskiego kowala hefajstosa któremu nakazał rozłupać sobie głowę .To pewna ironia, gdyż na tle innych drapieżników sowa jest wyjątkowo głupim ptakiem, ale też starożytni Grecy, a po nich Rzymianie (którzy nadali bogini imię Minerwy) nie musieli o tym wiedzieć..

Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.

1 Historia 2 Przydomki Ateny 3 Atena w sztuce 4 Świątynie Ateny 5 Nawigacja Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę.. Praca powinna liczyć minimum 200 słów.. Napisz współczesną wersje o miłosiernym Samarytaninie - Opowiadanie twórcze na minimum 150 słów; Napisz opowiadanie o obrazie Mokra Wieś.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Napisz streszczenie mitu o Atenie i Arachne .. Bogini opowiadanej w innych mitach.. Atena jest boginią powstałą w bardzo dziwny sposób.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Praca powinna liczyć minimum 200 słów.. Praca ma się składać z 180 słów!. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Opowiedz jedną z przygód Ateny odwołaj się do informacji.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Ledwo Hefajstos zadał cios z głowy Zeus wyskoczyła Atena w jasnej zbroi.Jak napisać opowiadanie, w którym Scrooge wystąpi jako uczestnik Dziadów?. Napisz opowiadanie na podstawie "Przypowieści o talentach" według podanego planu: Ogłoszenie nauczycielki o szkolnym konkursie sportowym.. Oglądnij lekcję TUTAJ.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Opowiada on o tym, jak ulubieniec Ateny zemścił się na samym Zeusie za zesłanie na ziemię nędzy, chorób i smutku, których źródłem była beczka.. 2020-12-22 08:55:25; Proszę o pomoc potrzebuje to na dziś do maks 21 00 język polski 2020-12-21 12:27:57; Jak kultura romantyczna jest obecna we współczesnej kulturze masowej?. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.. Napisz wypracowanie o XIX wiecznej WarszawieTemat: Jak może zakończyć się historia Kopciuszka - opowiadanie twórcze..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt