Wypracowanie klasowe z lektury ten obcy
Wracając do domu, rozmawiają o Pestce, która bardzo im się podoba i którą uważają za miłą dziewczynę.. 7 sposobów na wypracowanie dobrych nawyków odrabiania pracy domowej.. Uśmiechnij się i zmierz się z tym zadaniem.. Z uwagą czytaj polecenia, wykonuj dokładnie to, czego one dotyczą.. 84% "Ten obcy" plan wydarzeń.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Jest on półsierotą, jego matka zmarła, a opiekował się nim ojciec, który nadużywał alkoholu.Chcą jej powiedzieć, że ktoś obcy pojawił się na ich wyspie.. 2010-10-18 19:29:40; Hej mam problem, bo nie przeczytałam lektury ten obcy i mam pisać prace stylistyczną i chcem sie zapytać czy wtedy jak zenek odjeżdzał pociągiem do wujka janicy to on jechał sam czy z wujkiem?. Książkowe podróże .. "Ten obcy" Ireny Jurgielewicz wskazuje jak doświadczać przyjaźni i miłości.. .Quiz wiedzy o lekturze "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Książka ta nie powinna nigdy zniknąć z listy lektur, gdyż posiada przesłanie ponadczasowe i do dziś aktualne.Charakterystyka bohaterów.. Jest niezwykle wrażliwą, czułą i sympatyczną trzynastolatką.. _darek_ 12 pkt.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Posiada szczupłą sylwetkę i jasne blond włosy.. 2009-11-04 14:11:38 Jakie mieliście tematy z lektury ,, Ten obcy " na wypracowaniu szkolnym ?. Odwiedzają też Ulę i przekazują jej wiadomość, że niebawem odwiedzi ją Pestka..

Wypracowania z lektury ''Ten obcy'' ?

Lena37p 11 .Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce "Ten Obcy" jest fragment, gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.. 71% "Ten obcy" - charakterystyka najważniejszych postaci.. w Strzemienicach.. w Strykowie.. Są rzeczy, które też możesz otagować Wypracowanie klasowe ten obcy?. Była bardzo ładna i wysportowana.. 84% Charakterystyka Uli Zalewskiej.Zenek Wójcik to tytułowy obcy z książki Ireny Jurgielewiczowej.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. .. streszczenie tajemniczy pacjent z lektury przygody sherlocka holmesa zbrodnia raskolnikowa w kontekście współczesnych problemów wladza przywilej obowiazek czy przeklenstwoPrzyjaźń jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka.. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. 2013-03-04 20:38:29; Ej mam jutro prace klasową z Ten Obcy!. Bartusra 5 lat temu.. Bardzo się zdziwili, gdyż nie zastali tam Zenka.Test z lektury: „Ten Obcy".. Skomentuj.. Weź pod uwagę, skąd pochod zi główny bohater, informacje o jego rodzinie, problemy w życiu oraz jego decyzję dotyczącą przyszłości..

Oprócz: Tematy prac klasowych z lektury ten obcy.

Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTematy Wypracowania z Polskiego Lektura "Ten Obcy" Będę miała nie dlugo wypacowanie klasowe z lektury " Ten Obcy " Chętnie bym się przygotowała ale nie wiem jakie moga być Tematy Wypracowania .Powieść Jurgielewiczowej „Ten obcy" jest powieścią złożoną i wielowątkową.. 84% Elementy świata przedstawionego w "Tym Obcym" - opracowanie.. pytanie 1 z 10.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. 82% "Ten obcy" - opracowanie lektury.Sprawdzian ze znajomości lektury "Ten obcy" /kl.VI/ Drogi Uczniu!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Udostępnij.. Wymień głównych bohaterów (imiona, nazwiska) Ula Zalewska Zenek Wójcik Pestka Ubyszówna Julek Miler Marian Pietrzyk 3. Podaj miejsca wydarzeń mała wyspa nad rzeką młynówką Olszyny 4.. Nad jaką rzeką toczy się rozgrywana akcja?Czas i miejsce akcji „Tego obcego" Akcja powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy" rozpoczyna się we wtorek 11 lipca i obejmuje wydarzenia, rozgrywające się na przełomie kilku tygodni - do połowy sierpnia..

79% Opracowanie lektury "Ten Obcy".

Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe .79% Krótka charakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten obcy" 80% Cechy bohaterów książki "Ten Obcy".. 11 lipca, we wtorek 2.. Dlaczego obcy (czyli Zenek) szukał wujka?. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Ojciec Uli jest z zawodu .Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Tematy prac klasowych z lektury ten obcy.. Przedstawione w powieści wydarzenia są bardzo uniwersalne - pomimo tego, że akcja rozegrała .Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Jest tak cenna, że każdy o nią zabiega - dzięki niej mamy poczucie bezpieczeństwa i wsparcia tak potrzebnego nam w różnych trudnych życiowych sytuacjach.. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. 2009-10-15 19:42:34Jak szybko nauczyć się na prace klasową z lektury?. Mini tablica korkowa.Wypracowanie klasowe ten obcy to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. w Olszynach.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Jakie mieliście tematy z lektury ,, Ten obcy " na wypracowaniu szkolnym ?.

Opowiadanie z lektury "Ten Obcy" REKLAMA.

kartka pamiętnika uli zenka pestki mariana lub julka dalszy ciąg lektury dam n.a.j .. Teraz zaprezentuj swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie lekcji.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Najważniejszymi obecnymi w niej wątkami są: wątek podróży Zenka w poszukiwaniu wuja, pierwsze uczucie Uli i Zenka oraz relacja Uli z doktorem Zalewskim.. w Łętowie.. Wachlarz na lato - kolorowy paw.. 2009-11-16 17:19:06 jutro mamy wypracowanie z "Ten Obcy " jakie mogą być tematy ?. Bohaterowie utworu „Ten obcy" dojrzewali do przyjaźni.Pytania, jakie mogą być na sprawdzianie z lektury (jeżeli ktoś ma) 1.. Ich zdaniem należy sprawdzić kim jest nieznajomy.. 2009-10-18 12:49:42 Jakie mogą być pytania na wypracowaniu klasowym z " Opium w rosole"?. Oski1101 29 pkt.. 2010-11 .Test z wiedzy o lekturze ,, Ten obcy "na tej stronie sprawdzisz swoje umiejętności z lektury pt.: ,, Ten obcy ".. 2009-11-16 17:19:06 Jakie tematy mieliscie na wypracowaniu z "ZEMSTY"?. Niestety, niedługo potem jej matka zmarła.. Napisz wstęp, który obejmuje przedstawienie postaci.. 85% Elementy świata przedstawionego w powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" - opracowanie.. Czas fabuły powieści obejmuje również wydarzenia wcześniejsze - śmierć matki Zenka, jego ucieczkę z domu, odejście ojca Uli, śmierć matki dziewczyny i lata .Ula Zalewska to jedna z dwóch głównych bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Krab z muszelki.. Użytkownicy szukali również w naszych .Kiedy Ula była małą dziewczynką, jej rodzice rozwiedli się, Ula zamieszkała z mamą.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Powodzenia!. Ma ciemne włosy.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Najlepsi w tym miesiącu kochamkotki 32 pkt.. Od razu dowiadujemy się, że niedługo przed rozpoczęciem akcji utworu jej matka zmarła.Kryteria oceny charakterystyki.. Pewnego dnia Marian, Julek, Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę, aby mu dać jedzenie.. Od nowego akapitu zajmij się jego wyglądem zewnętrznym, (podaj najistotniejsze cechy wyglądu, opisz, jak wyglądał, kiedy dzieci zobaczyły go po raz .83% "Ten obcy" - świat przedstawiony - opracowanie.. Kiedy rozpoczęła się akcja książki?. 1.Pestka Ubyszówna Jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. W jakiej miejscowości najczęściej toczy się akcja?. Półsierota była wychowywana przez ciotki, miała wprawdzie ojca, który był lekarzem.Dodaj wypracowanie; Dodaj ściągę ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt