Wypracowanie z lektury w 80 dni dookoła świata
Napisz email Punkty rankingowe: 2525.. Była to epoka obfitująca w wielkich literatów - wtedy tworzyli Henryk Sienkiewicz i Aleksander Dumas (autor „Trzech muszkieterów", rodak pana Verne).W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne.. Test z odpowiedziami !. Napisz do nas.. Streszczenia lektur .. Moim ulubionym fragmentem z filmu było założenie się ze znajomymi o przejechanie wynalazcy całego świata w ciągu .Filiasz Fogg jest głównym bohaterem powieści Juliusza Verne'a, zatytułowanej "W 80 dni dookoła świata".. .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataOdpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.Głównym tematem powieści „W 80 dni dookoła świata" jest oczywiście tytułowa wyprawa angielskiego dżentelmena - Fileasa Fogga wokół ziemskiego globu.Niezwłocznie po zawarciu zakładu z kolegami z klubu „Reforma" Fogg udaje się w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż.Recenzja książki „W 80 dni dookoła świata" Juliusz Verne to według mnie jeden z najciekawszych pisarzy, jacy żyli w XIX wieku!. 2010-04-15 15:26:58; Wszystkie możliwe pytania do lektury-,,W 80 dni dookoła świata" ?.

Przeczytaj recenzję W 80 dni dookoła świata.

W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne'a to powieść przygodowo-podróżnicza, której nikomu nie trzeba przedstawiać - prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, kochana także przez dorosłych na całym świecie.. Geneza, czas i miejsce akcji „W 80 dni dookoła świata" należy do najpopularniejszych dzieł Juliusza Verne - a przynajmniej w krajach anglojęzycznych i w Polsce.. Rozdział 1 Passepartout zostaje służącym Fogga Był rok 1872.. Celem zakładu jest udowodnienie , że nie da rady okrążyć globu w ciągu 80 dni .. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!W czwartek i piątek na lekcji języka polskiego oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".. Książka opowiada o pewnym, niezwykle tajemniczym angielskim dżentelmenie, który zakłada się z członkami klubu „Reforma" o to, że opłynie kulę ziemską w zaledwie 80 dni.madziapanfil.. To angielski dżentelmen, zamieszkujący dom przy ulicy Saville Row w Londynie.. Z Hongkongu do Jokohamy (Japonia) parostatkiem - 6 dni.Test z lektury „W 80 dni dookoła świata"!. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Wsiedliśmy do pociągu a mój sługa zrobił zdjęcie stacji-> (Tu narysuj jakieś zdjęcie stacji) Obieżyświat zapomniał wyłączyć gazu, więc powiedziałem mu, że pali się na jego koszt.Pomoże mi ktoś z lektury,,W 80 dni dookoła świata "?.

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.Czas i miejsce akcji „W 80 dni dookoła świata" Akcja jednej z najbardziej znanych powieści Juliusza Verne, „W 80 dni dookoła świata" rozpoczyna się w środę 2 października1872 roku.. Lektury 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe .Książka W 80 dni dookoła świata autorstwa Verne Juliusz , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 7,49 zł .. Pytania .. Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=)W 80 dni dookoła świata.. Tego dnia Fogg przyjmuje do pracy nowego lokaja - Jana Obieżyświata, zakłada się z kolegami z klubu „Reforma", a także wyjeżdża w swą .Wyliczenia podróży dookoła świata według „Morning Chronicle": „Z Londynu do Suezu przez Mont Cenis i Brindisi koleją i parostatkiem - 7 dni.. Człowiek ten zakłada się ze swoimi partnerami do gry we wista o to, iż uda mu się okrążyć Ziemię w 80 dni.Najlepsze streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata".. Z Kalkuty do Hongkongu (Chiny) parostatkiem - 13 dni.. 195 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Totalnie źle napisałam wyniki więc się nie przejmujcie co tam napisałam.Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Fileasa Fogga, głównego bohatera książki J. Verne pt.: „W 80 dni dookoła świata"..

Jakie były pytania na wypracowaniu z książki pt. w 80 dni dookoła świata.

Udostępnij.. W naszym kraju w latach 1952-2001 ukazało się prawie trzydzieści wydań tej powieści (a ukazywała się ona po polsku już dużo wcześniej, bo pierwszy przekład pojawił się rok po premierze oryginału).Powieść fantastycznonaukowa Verne'a pt.: „W 80 dni dookoła świata" opisuje przygody angielskiego dżentelmena, pana Phileasa Fogga, który pewnego dnia założył się o znaczną sumę pieniędzy ze swoimi partnerami do gry w karty o to, że w ciągu osiemdziesięciu dni uda mu się objechać świat dookoła.Powieść Juliusza Verne „ W 80 dni dookoła świata " opowiada o przygodach angielskiego gentelmena , który poprzez zakład udaje się w podróż dookoła świata .. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Fileas Fogg to bohater lektury Juliusza Verne ,,W 80 dni dookoła świata".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.Wypracowania .. Był to niezwykle elegancki i oryginalny dżentelmen, który wszystko robił o ściśle oznaczonych porach i nigdy się nie.Napisz Charakterystykę Fileasa Fogga ( postać z lektury " W 80 Dni Dookoła Świata ") zadanie dodane 23 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika mika122 ( -2,430 ) [Szkoła podstawowa] charakterystyka-opowiadanie¹W osiemdziesiąt dni dookoła świata—tytułpolskiegotłumaczenia,stanowiącegopodstawęninie sze publi-kac i, brzmi:Podróż naokoło świata w -ciu dniach..

PZ podobnym przyjęciem spotkała się powieść „W 80 dni dookoła świata".

Jestem w klasie 5 i za nie długo mam pisać wypracowanie z książki pt W 80 dni dookoła świata.Pomóżcie jakie były pytania jak wy przerabialiście tą książke .Założyłem się z członkami ,,Reform Clubu" że odprawię tę podróż w 80 dni, wraz z moim służącym Obieżyświatem, którego dziś zatrudniłem.. 2013-05-05 11:10:31 "W osiemdziesiąd dni dookoła świata " 2010-02-03 18:21:52; Napiszecie mi pogłębiony opis obieżyświata lub Phileasa Fogga z lektury,,W 80 dni dookoła świata " 2016-02-12 .Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum.. W oryginale powieść nosi tytuł Le tour du monde en quatre-vingt jours.Wydanie W 80 dni dookoła świata kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Zdobyte odznaki: 9 .. Początkowo utwór drukowany był w 1873 roku w odcinkach w czasopiśmie „Le Temps".Streszczenie „W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a.. Zadaj pytanie Ściągi 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe.. nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1.. Ściągi .. Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga, którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także.W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA LEKTURA Z OPRACOWANIEM.. Zadaniem głównego bohatera - Fileasa Fogga - jest udowodnienie , że jednak da radę .Czytelnicy z niecierpliwością oczekiwali na kolejne utwory, które pokazywały jak zdobycze nauki i techniki mogą zmienić ludzkie życie.. Z pochodzenia Anglik, zamieszkujący Londyn; nie był on jednak typowym londyńczykiem: ,,Nie widywano go nigdy ani na giełdzie, ani w banku, ani w żadnym z kantorów City.Test sprawdzający wiedzę o lekturze pt. "W 80 dni dookoła świata.. Robiłam test na szybko..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt