Krótkie wypracowanie o akademii pana kleksa
Szanowny panie profesorze!. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A".. Życiorys: Kiedyś był księciem, synem potężnego króla i pięknej królowej, miał cztery siostry.. Jednak chcialabym Pana namówić żeby i dziewczyny mogły do niej uczęszczać.Uważam ,że możemy w równym stopniu tak niegrzeczne jak oni.Jak dobrze znasz książkę „Akademia Pana Kleksa"?. Przeczytany przeze mnie fragment powieści opowiada o nauce w szkole zwanej Akademią Pana Kleksa.. Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka.. 2012-10-15 17:23:32; Opis .„Akademia Pana Kleksa" to jedna z bardziej udanych i popularnych książek dla dzieci.Została napisana ponad 60 lat temu (w 1946 roku) przez Jana Brzechwę.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Jego pasją była jazda konna - posiadał sto .AKADEMIA PANA KLEKSA Muzyka: Andrzej Korzyński Słowa piosenek: Jan Brzechwa, Krzysztof Gradowski, Daniel Wyszogrodzki Libretto: Wojciech Kępczyński i Daniel Wyszogrodzki na podstawie cyklu powieściowego Jana Brzechwy Prapremiera: TM ROMA: 27 stycznia 2007 Na powieściach i wierszach Brzechwy wychowało się w Polsce kilka pokoleń.. List do pana Kleksa w imieniu wybranego bohatera lektury.. Do niezwykłej szkoły - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, trafia Adaś Niezgódka, chłopiec którego prześladuje pech.W szkole jednak okazuje się niezwykle zdolny i w krótkim czasie zostaje ulubieńcem profesora - uczestniczy w przygotowaniu potraw z kolorowych szkiełek, przygląda się leczeniu chorych sprzętów, udaje mu się .mam w środę wypracowanie z ,,Akademii Pana Kleksa'' , takich prostych tematów jak charakterystyki nie będzie na 100% jak macie odpowiadać nie wiem to lepiej w ogóle nic nie odpisujcie Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-04-04 13:47:14 0 ocen .Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa..

Streszczenie krótkie.

Streszczenie lektury można przedstawić, jako oryginalną i ciekawą edukację Adasia Niezgódki w Akademii Pana Kleksa.Akademia pana Kleksa - test z lektury.. Quiz w Poczekalni.. doggyster 3 lata temu.. Były to „Podróże Pana Kleksa" i „Triumf Pana Kleksa".. W 1984 r. odbyła się też premiera ekranizacji książki w reżyserii Krzysztofa Gredowskiego .Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość.. .Opowiadanie Adasia Niezgódki z Akademii Pana Kleksa.. Prowadzi pamiętnik, z którego dowiadujemy się o jego przygodach wWarszawa 16.10.11 Drogi Panie Kleksie!. Czytaj całośćPlik AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder AKADEMIA PANA KLEKSA • Data dodania: 15 lis 2009Opowiadanie.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .Uczeń akademii pana Kleksa, Adaś Niezgódka to jeden z głównych bohaterów książki ,,Akademia pana Kleksa'' napisanej przez Jana Brzechwę.Uczeń niezwykłego profesora ma 12 lat.Jego rodzice posłali syna do szkoły przy ul. Czekoladowej, aby się poprawił.Adaś od pół roku mieszka w akademii i pisze pamiętnik.Jan Brzechwa wykreował w Akademii pana Kleksa postać Ambrożego Kleksa - niesamowitego nauczyciela, który potrafił dosłownie wszystko i uczył swych uczniów w sposób niekonwencjonalny..

Zastępował jednak nieraz Pana Kleksa, gdy ten udawał się do ogrodu.Napisz wypracowanie na temat pana Kleksa.

Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła.. Dlaczego?. AnetaSun 4 lata temu.. Z góry dziękuję.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Podobne pytania.. Wszyscy starali się spełniać jego kaprysy i zachcianki, a wieku siedmiu lat został oddany pod opiekę dwunastu mędrców.Akademia Pana Kleksa - Adaś Niezgódka - charakterystyka.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Chciałabym opisać lekturę pod tytułem - "Akademia Pana Kleksa '.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim uczniom za dobrą naukę lub bohaterskie czyny.. Wyprawa pana Kleksa.J.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Został więc szpakiem i trafił do Akademii Pana Kleksa.. Skomentuj.. Los Mateusza przejął jednego z uczniów, Adasia.. Do swojej Akademii przyjmuje tylko chłopców o imionach na literę „A".. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .W swym pamiętniku Adaś pisze o osobliwościach, a także niezwykłych umiejętnościach Pana Kleksa..

Adaś w akademii odnosi liczne sukcesy, czego wcześniej nie doświadczył ani w domu, ani poprzedniej szkole.

Opowiedz, o czym jest przeczytany fragment.. Profesor traktuje go jak swego pomocnika.Akademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku.. Uczy się tam dwudziestu czterech chłopców.. Niedawno usłyszałam od znajomych, że Pan prowadzi akademie , w której przyjmuje tylko chłopców.. Z uporem szukał guzika, jednak żaden nie był owym magicznym.. Stosuje pigułki na porost włosów, posiada też flaszeczkę z zielonym płynem na pamięć, który pije codziennie rano (inaczej nic, by nie pamiętał).Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Adaś prosił też o wsparcie Pana Kleksa, ten z kolei zbywał chłopca mówiąc, że historia została zmyślona.Osobliwością Akademii było to, że mogli uczyć się w niej tylko chłopcy o imionach rozpoczynających się na literę „A".. Skomentuj.. Bo to szkoła z wyobraźnią, magiczna, w której nauka jest przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem, jak ma to miejsce w naszych polskich szkołach.. 0 ocen | na tak 0%.. Udostępnij.. Moja siostra która jest w 4 klasie prosi żebyście jej napisali na czwartek 9.02.2012r jakąś przygodę Adasia Niezgódki z Akademii Pana Kleksa.. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie, który ma swoją akademię.. Wszystko, co znajduje się w Akademii Pana Kleksa jest zaczarowane, baśniowe, niespotykane, oryginalne.Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks..

Nosi ubranie charakterystyczne dla tej akademii, czyli białe spodnie, granatową bluzkę i skarpetki oraz trzewiki w kolorze białym.

Brzechwa Akademia pana Kleksa, bohater drugoplanowy; książę zamieniony w szpaka, nieodłączny towarzysz i ulubieniec pana Kleksa w Akademii.. 0 0 Odpowiedz.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Quiz w Poczekalni.. Cechy baśni, opowiadanie z dialogiem.. W streszczeniu odnajdziesz opis przygód uczniów Akademii.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Szacunkowy czas czytania streszczenia: 7-12 minut.Szukasz bardziej szczegółowego opracowania zobacz: szczegółowe streszczenie.Przeczytaj tekst „Nauka w Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy (fragment powieści „Akademia Pana Kleksa").. Chłopiec chciał za wszelką cenę pomóc biednemu szpakowi.. Zastosuj kolejność:-Wygląd-Ubiór Umiejętności pana Kleksa-Nawyki i przyzwyczajenia-Stosunek uczniów do nauczyciela-Nasze własne zdanie o bohaterze Zastosuj wyrażenia zatępującę "Pan Kleks"-Profesor-Nauczyciel-Dyrektor Akademii-Pan Ambroży-Wychowawca chłopców-Opiekun chłopcówKsiążka Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa" została napisana w 1946 r. W latach późniejszych (1961 r. i 1965 r.) ukazały się dwie kolejne części o przygodach Pana Kleksa.. Przygotowuję się do opowiedzenia ulubionej baśni w piątek 23 X.. Wygląd: Wygląda jak zwykły szpak.. Udostępnij.. Poniedziałek 26 X.. Te najbardziej znane z nich - o przygodach Pana Kleksa .. Zaznaczę fragment na temat snu o siedmiu szklankach na czwartek 22 X. Furtka do krainy bajek..Komentarze

Brak komentarzy.