Rozprawka kto ma racje kreon czy antygona
Niczym są dla nie prawa ludzkie, uważa, że nie może sprzeniewierzyć się bogom, gdyż to oni zadecydują o jej pośmiertnym życiu, które jest dla niej bardziej .Napisz rozprawkę.. Kliknij i odpowiedz.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". To Antygona zwyciężyła ten .Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka Podobne tematy.. Sprzeciwiła się Kreonowi, pomimo, iż wiedziała, że czeka ją śmierć.. Nie wyrzekła się brata, który był uważany za zdrajcę.Od dawna nurtował mnie problem: Kto ma rację?. W dramacie Sofoklesa zarówno Kreon jak i Antygona reprezentują niezaprzeczalne racje.Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?". Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?". Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Antygona, czy Kreon?Znasz odpowiedź na zadanie: kto ma racje Kreon czy Antygona?-rozprawka?. Bunt jest językiem niewysłuchanych.Czy zgadzasz się z opinią?. - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataAntygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty .Przedstawiłam już racje Antygony więc teraz czas na to aby przedstawić racje Kreona.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom..

... kto miał racje kreon czy antygona?

Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi.. podaj 2 cechy wyglądu oraz napisz swoją opinię na temat przysz.. Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty .Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?. Pomimo wszelkich zakazów postanowiła zrobić to, co uważała za słuszne.. podaj 2 cechy wyglądu oraz napisz swoją opinię na temat przysz.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon.. 85% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. - rozprawka +4 głosów.. Odpowiedz na pytanie i przedstaw te racje.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Dear Victoria, I am writing to you, because you asked me how Patricia is feel.Sofokles „Antygona" - Przemówienie Antygony do Kreona - napisz przemówienie ;Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz rozprawkę kto miał racje Antygona czy Kreon proszę na cała kartkęNapisz rozprawkę na temat: Czy Antygona postąpiła słusznie łamiąc zakaz króla Kreona.Kto ma rację?. 2,943 wizyt.Zarówno Antygona jak i Kreon są bohaterami tragicznymi.. Kreon- bezduszny władca?. Prosze o expresową pomoc mam to na jutro.Rozprawka .Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?".

Kto miał racje - Kreon czy Antygona.

Kreon czy Antygona?. Uważam,.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Myślał o kraju.. Potrzebuje na jutro rozprawkę na jeden z tematów: 1. wg praw boskich, praw Jowisza.Kto ma rację - Kreon czy Antygona.. Moim zdanie to Antygona.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. 2,946 wizyt.. Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Konflikt ten zaistniał, gdyż Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby odebrać władzę swemu bratu Eteoklesowi.Rozprawka Antygona.. Wydaje mi się , że rację ma Antygona, ale chciałbym poznac wasze opinie.. W życiu najważniejsze jest .Napisz rozprawkę na temat, czy każdy błąd można naprawić odwołaj się do ,,pana tadeusza" i dwóch innych lektór 2019-12-16 18:55:02; .. Kreon czy Antygona?-kto ma racje?W tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?".

Kto miał racje:Antygona czy Kreon?

Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. Rozprawka; Sofokles w swoim dziele pt. „Antygona" przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami ustanowionymi przez ludzi.. odpowiedź na zadane w temacie pytanie nasuwa się sama.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił gdyż był on zdrajcą.Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. Konflikt ten zaistniał, gdyż Kreon - władca Teb - wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejkesa, który .Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.Kto ma rację - Kreon czy Antygona.. Grzebie zwłoki swego brata, a później ma odwagę przyznać się do swego czynu.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Warto rozważyć następujący problem Antygona czy Kreon, kto z nich ma rację?. Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje.. Uzasadnij 2. ,,Buntuje sie więc jestem'' Czy zgadzasz się iż parafraza myśli Korfezjusza może sie stać dewizą dorastającej młodzieży?. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa..

- rozprawka +4 głosów.

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Udowodnij swoje zdanie.. odpowiedź na zadane w temacie pytanie nasuwa się sama.. Poniżej przedstawię kilka argumentów poświadczających słuszność jego decyzji.. Jego intencją była zaprowadzenie w państwie pokoju.Kreon ogłosił go zdrajcą narodu i nie pozwolił, aby odbył się jego pogrzeb.90% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. To Antygona zwyciężyła ten tragiczny konflikt wartości i to ona ma rację.. 82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.Kto i jakie miał racje: Antygona czy Kreon?. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". 76% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Przydatność 65% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. Uważam,.antygona, poniewaz post.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one.Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. Tytułowa bohaterka kierowała się prawem boskim, a Kreon zasadą, że zdrajcę należy ukarać.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Kto ma racje?. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Przydatność 65% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. W mojej pracy postaram się ująć wszystkie me refleksje dotyczące tego problemu.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Kreon czy Antygona?. Czy może Antygona-wrażliwa córka i siostrzenica królewska?. Na polski mam pytanie, na które muszę odpowiedziec.. Kreon był władcą Teb, z godność tą przejął w mało sprzyjającym momencie.. To Antygona zwyciężyła ten .Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka Podobne tematy.. napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze sie uczyć na sprawdzian z maty i kartkówke z geografi ta rozprawka jest bardzo wazna PROSZE76% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. Uważam,.Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Przydatność 65% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.. 82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka..Komentarze

Brak komentarzy.