Napisz opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu lub przypowieści
Napisz swoją pracę tak, żeby wykazać, że dobrze znasz „Balladynę" Juliusza .JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. - KNO Podręcznik str. 269-271.. Kryteria te proszę mi wysłać koniecznie dzisiaj, ponieważ chciałabym wybrać najlepsze z nich, najdokładniejsze, które posłużą wszystkim szóstoklasistom do pisania pracy.3.. Zaproponuj alternatywne (inne) zakończenie wybranego mitu (porównaj str. 270) lub przypowieści albo zredaguj opowiadanie twórcze na podstawie mitu czy przypowieści.. Do zobaczenia!. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. - ćwiczenia.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Temat lekcji: Jak napisad opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.. materiały do e-nauki przed lekcją online.. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. Temat 1.. GEOGRAFIA Temat: Zróżnicowanie ludności Europy..

Napisz opowiadanie twórcze na podstawie wybranego przez siebie mitu lub przypowieści.

Pewien człowiek szedł z Jeruzalem do Jerycha i został napadnięty przez zbójców, którzy nie tylko go okradli, ale też zadali rany i prawie umierającego zostawili na drodze.Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. ☺Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Jeśli będzie w zeszcie to postaraj się jak najlepiej zrobić zdjęcie swojgo opowiadania.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego .Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. 79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 74% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. .Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyć W opowiadaniach tego typu należy popuścić wodzę fantazji, pisać w sposób dynamiczny, ciekawy i obrazowy, tak aby czytelnik wiedział co autor miał na myśli..

2010-10 ...Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Zadanie obowiązkowe - na ocenę.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 30-37).. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Przykłady tematów: Opowiedz treść wybranego przez siebie filmu/książki/sztuki; Moja wakacyjna przygodaSzóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Zapoznajcie się z tekstem ze stron 269 i 270.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. 2013-09-04 16:34:54; Napisz opowiadanie z punktu widzenia jednej z postaci występującej w przypwieści o synu marnotrawnym 2012-09-19 15:10:58; Napisz opowiadanie wzorujące się na przypowieści o synu marnotrawnym,ale rozgrywajaca sie współcześnie..

Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.

Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. Opowiadanie twórcze - opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się sławny .. Dokończ opowiadanie, w którym zmienisz historię ich życia.. Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Cookies Strona używa Cookies.. Opowiadanie prześlij na mojego maila do 11.05.2020r.. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęNapisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Migracje.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze ..

Praca z zeszytem ćwiczeń str. 137 -141 „ Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści".

Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Życzę twórczej pracy i .Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Wykonajcie pisemnie zadania 1,2 i 7 str.271.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać .Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Przeczytaj przypowieść o synu marnotrawnym i napisz opowiadanie o jego losach.. Proszę wybrać losy Syzyfa albo Demeter.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Proszę również o zrobienie zad.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. Najlepiej, gdyby było napisane w wordzie i przesłane mailem jako załącznik.. Legendy opowiadają o mędrcach, świętych, władcach, politykach, wojownikach lub innych popularnych bohaterach.Przeskoczył przez parkan i szybko przebiegł przez ogród botaniczny.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt