Opowiadanie o psie lampo
(1,2,3,4,5 zdań 2012-03-07 12:38:45; Jak zakończyła się historia o psie Lampo?. Lampo jest sprytny i inteligentny.. mam to na poniedziałek Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-12-03 17:26:40Utwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. .Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .Scenariusz zajęć pracy z lekturą „O psie, który jeździł koleją".. Długa rekonwalescencja dzielnego podróżnika.. Opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, wydane w 1967 r. Tytułowy pies zostaje przygarnięty przez zwiadowcę stacji Marittima we Włoszech.. proszę o szybką odp.. Taka jest historia niezwykłego psa, który naprawdę żył kilka lat temu we Włoszech.. 2011-11-30 14:08:00Opowiadanie o psie - historia z morałem.. Znalazł go pewien zawiadowca z trojgiem dzieci (Gina, Roberto i Adele) na stacji kolejowej.. Czasem ktoś go pogłaskał, czasem dał jeść, a czasem uderzył i przegonił.. W serwisie wiedza24h znajdziecie wypracowanie na temat tego bohatera..

Napisz opowiadanie o człowieku i psie.

Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. 2010-11-18 23:18:57; Napisz kilka zdań na temat psa Lampo.. Szybko zdobywa sobie sympatię otoczenia.. Książka opowiada o kundelku Lampo, mieszkającym we Włoszech.. Zawiadowca - charakterystyka postaci, „O psie, który jeździł koleją"O psie który jeździł koleją Stary Wujek - Napisz szczęśliwe opowiadanie w który zmienisz złe na szczęśliwe wstęp - rozwinięcie i zakończenie.Z książki "O psie,który jeździł koleją" Zad2) Napisz dalsze losy Lampo z książki "O psie,który jeździł koleją" źródło: Z ekoludkiem w szkole zad.9\\25Książka „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. 2013-05-21 17:37:49; Napisz 5 zdan.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .Właśnie zrecenzowałem O psie, który jeździł koleją.. Dobieranie trafnych wyrazów i związków frazeologicznych oraz odpowiednich środków stylistycznych.. Zatrzymuje się przed krawężnikiem, Bona siada obok.. kelner wagonu restauracyjnego oferuje psu kawałek mięsa.. Decyzja zawiadowcy o wysłaniu Lampo na Sycylię.. Wokół nas brak czegokolwiek co może szczególnie rozpraszająco działać na psa lub być dla niego bardzo atrakcyjne.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna..

2015-06-15 14:38:20; O psie ktory jezdził koleją opis lampo na szybko!

Pewnego razu na stację kolejową przybył dziennikarz i kilka dni później w gazecie ukazało się zdjęcie kundelka wraz z opowiadaniami o jego .7.. Opowiedz dowolną historię, prawdziwą lub wymyśloną.. Jego grób znajduje się blisko budynku stacji, na której zginął ‐ do dziś przetrwała tam pamięć o wiernym Lampo.. 15 słowna.. Przechodzimy przez jezdnię.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Znalazł go pewien zawiadowca z trojgiem dzieci (Gina, Roberto i Adele) na stacji kolejowej.. Zna ją każde włoskie dziecko.. czynnościowa.. Doskonale znał wszystkie ścieżki, jakimi chodził ze swym panem.Dowody przyjaźni człowieka z psem, wyszukanie w tekście lektury odpowiednich fragmentów.. Dość delikatnie lecz napina smycz.Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. Był już we Włoszech, Austrii oraz Czechach.Lampo, usłyszawszy gwizd pociągu powrotnego do Marittimy, biegnie i wskakuje do ostatniego wagonu.. Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją .. Kelner wraca następnie do swojej pracy, ciągle rozmyślając o psie.Ksiąrzka pt.,,o psie który jeździł koleją,, opowiada okundelku Lampo, meszkającym we Włoszech.. 14.W pewnym górskim miasteczku mieszkał Alpinista wraz z dwoma psami..

Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Napisz opowiadanie o człowieku i psie.

Uzyskanie zgody na pobyt Lampo na stacji.. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Jeden z psów nazywał się Bursztyn był to dorosły i odważny pies.. Lampo łasi się do niego.. Trzykrotna próba powrotu psa do domu.. Lampo, bo tak się nazywa, jest po prostu piękny.. Zawiadowca mieszkał w mieście Piombino, a pracował w miasteczku Marttima.. To jest wzruszająca bajka o starym, schorowanym psie, który umarł niczyj, bo przez całe życie był niczyj.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.Książka "O psie który jeździł koleją" opowiada o kundelku Lampo, meszkającym we Włoszech.. -Jednym z głównych bohaterów opowiadania - O psie, który jeździł koleją jest pan zawiadowca, przybrany pan Lampo, o ile tak można powiedzieć.. Powrót psa do Marittimy.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Za jej osią, sunia przyśpiesza idąc nadal w kierunku przeciwległego krawężnika.. Zawiadowca mieszkał w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marttima.Lampo właściwie mieszka na stacji.Wieczorem wraca z zawiadowcą do wcześniej .O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Lampo w domu owczarza..

Karty pracy dla uczniów w normie intelektualnej oraz dla uczniów o obniżonej sprawności Praca w grupach, prezentowanie efektów pracy.Czego uczy nas opowiadanie Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją"?

3 maja 2018 O psie, który jeździł koleją Do chwili przeczytania historii o Lampo, mogliśmy myśleć, iż psy, a zwłaszcza kundelki, niewiele rozumieją z otaczającego ich świata.O psie, który jeździł koleją (drabbelek) Na niewielkiej stacji siedzi pies nie byle jaki: dostojny, wielki i cały biały.. Czeka na swoje pięć minut sławy jako ten, co jeździł koleją.. Nadawało to psu pocieszny, a zarazem zawadiacki wygląd" - tak autor opowiadania opisuje psa-podróżnika.. ilustracja psa.. Psy te były jego najwierniejszymi towarzyszami i uczestniczyli w jego samotnych wędrówkach.. Mężczyzna przygotowuje mu posłanie i zostawia w swoim przedziale służbowym.. Były tu piękne łąki do biegania, czysta woda do picia, zabawki, gałęzie, gryzaki.W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.. Był to szczęśliwy pies, ale większość jego przygód była smutna.. Wspólne redagowanie żywego i dynamicznego opowiadania o uratowaniu życia córce zawiadowcy przez psa Lampo.. Książka jest w Polsce lekturą dla klas trzecich szkół podstawowych.. egzemplarze książki.. Kiedyś postanowił wyruszyć w kolejną podróż.Stary pies.. Kolejarz nadaje mu imię Lampo i zabiera do .Lampo jest w pociągu, mija właśnie stację Sapri - oddaloną prawie tysiąc kilometrów od Marittimy.. Ten pies trafił do przedsionka psiego nieba.. Zwierzę zadomawia się na stacji.. Myślę, że mały bohater zasłużył na to, aby nie .Opowiadanie o psie.. Materiał dla klas III szkoły podstawowej.Książka „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego powiada o przygodach psa imieniem Lampo, który zwiedził całe Włochy podróżując pociągami.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).. Wiernie służy swemu panu, odprawiając kolejne pociągi.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Rozmowa naczelnika stacji z zawiadowcą - rozkaz usunięcia psa.. Był przebiegły i pomysłowy .. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Napisz opowiadanie o człowieku i psie.. Opis fabuły..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt