Napisz opowiadanie twórcze o atenie
Proszę wybrać jeden temat.. Stań się teraz baśniopisarzem.. Takie zadanie spotkało się ze sporym zainteresowanie wśród uczniów.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.napisz opowiadanie twórcze o zenku, tytułowym bohaterze książki pt. ten obcy.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Na razie nie wymyśliłam tytułu.. Hefajstos dał się podpuścić, ale Atena wyrwała mu się z .Atena była córką Zeusa i prawdopodobnie Metydy (Metis).Istniała przepowiednia, że Metyda urodzi córkę mądrzejszą od Zeusa i syna, który będzie od niego mocniejszy i go obali.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Narodziny bogini Ateny były wydarzeniem niezwykłym, nawet w świecie Olimpu.. grecka - bogini mądrości i słusznej wojny.. Ledwo Hefajstos zadał cios z głowy Zeus wyskoczyła Atena w jasnej zbroi.Użyj swej nieograniczonej wyobraźni i napisz opowiadanie twórcze z elementami fantastycznymi o zaginięciu księżyca, 3. Przyjrzyj się wylosowanej karcie.Użyj swej nieograniczonej wyobraźni i napisz opowiadanie twórcze o tym, co mogło się wydarzyć w lesie., 4.. Zemścił się w sposób bardzo nieładny.. Inny mit opowiada, że Partenos napastował Pallas, potwór o kozich nogach.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Nie napisałam jeszcze dużo..

Jeden z; Opowiadanie twórcze z dialogiem.

mam napisać opowiadanie ,, każdy ma swoją górę'' a mam pustke w Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: isiak 11.4.2010 (18:00) opowiadanie na temat wybranego cytatu z Małego Księcia Przedmiot: Język .Jakiś czas temu zaczęłam pisać opowiadanie o FNiN.. Proszę pomocy; Napisz opowiadanie o spotkaniu dwóch bohaterów literackich z lektury obowiązkowej z 7 klasy.. Ćwiczenia - do wyboru.. twórcze; zadanie dodane 13 grudnia 2015 w Język polski przez użytkownika ola maćkowiak [Szkoła podstawowa] Podobne zadania 0 głosów.. Opowiedz jedną z przygód Ateny odwołaj się do informacji.. Wmówił mianowicie Hefajstosowi, że Atena lubi brutali i spodziewa się, że zostanie wzięta siłą.. Chcąc poznać ich przyczynę wezwał Hefajstosa najtęższego kowala i kazał sobie rozbić czaszkę.. Napisz własne baśniowe opowiadanie.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Napisz opowiadanie o spotkaniu się z gen. Ordonem; Napisz opowiadanie twórcze moj niezwykły senW sprawie o władanie Attyką zamiast rozstrzygnąć rzecz orężnie, zdał się na sąd bogów, przed którym zresztą przegrał..

Opowiadanie odtwórcze.

Co to oznacza?. Podręcznik Nowe Słowa na start!. Opowiem wam historię… - co to jest opowiadanie, rodzaje opowiadania (twórcze, odtwórcze), schemat kompozycyjny .. jak napisać dobre opowiadanie; krótki film z udziałem Rafała Witka, autora książek dla dzieci i .Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Wiem, że nie dzieje się w nim jeszcze zbyt wiele (powiedzmy, że to taki prolog), ale obiecuję, że kolejne fragmenty będą ciekawsze.. Proszę o szczere oceny, wytykanie błędów.Napisz opowiadanie nawiązujące do lektury ,,Romeo i Julia,, (szczęśliwe zakończenie) zadanie dodane 5 lutego 2017 w Język polski przez użytkownika Scarlett Orzechowska [Gimnazjum] romeo-juliaIdzie mrówka przez dżunglę, czyli jak napisać opowiadanie - podstawowe informacje o opowiadaniu, proste ćwiczenia .. 1 Historia 2 Przydomki Ateny 3 Atena w sztuce 4 Świątynie Ateny 5 Nawigacja Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę..

Czym powinno się charakteryzować każde opowiadanie?

W świecie bogów często zdarzały się wypadki, że jedno z rodziców było człowiekiem, śmiertelnikiem, drugie natomiast miało boskie pochodzenie.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Bogini opowiadanej w innych mitach.. Inne książki z tej serii: Nowe Słowa na start!. Poniżej zamieszczam fragment.. Napisz inne zakończenie mitu.. Natomiast w wypadku Ateny, zarówno ojcem, jak i matką był sam Zeus.. Wydawnictwo: Nowa Era.. Autorzy: Praca zbiorowa.. Pomogą Ci w tym określenia .Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Tymczasem Atena wychowywała się wraz z córką Trytona o imieniu Pallas właśnie.. Że wydarzenia muszą się wiązać w logiczną, chronologiczną całość (czyli następować po kolei).. Musisz przy tym wykazać się znajomością dzieła, a do kreowania .Opowiadanie twórcze Uczniowie klas 5 dostali pracę dla chętnych, która brzmiała: Napisz opowiadanie, w którym kolejne zdania zaczynają się od liter wchodzących w skład Twojego imienia lub nazwiska.. Opowiadanie twórcze ,,Współczesny Santiago" .Niezbyt długie opowiadanie Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: Kubs0n 6.4.2010 (22:41) hel..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Rok wydania: 2020.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćJak napisać opowiadanie, w którym Scrooge wystąpi jako uczestnik Dziadów?. Występowaniem związku przyczynowo-skutkowego.. Dla przypomnienia, przedstawiamy Ci krótką charakterystykę każdego z nich.. Może z czasem coś przyjdzie mi do głowy.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. Informacje o książce.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie zostanie .2.. W tym odcinku udzielam wam kilku wskazówek._____.Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód.. Uchodził on .Atena jest boginią powstałą w bardzo dziwny sposób.. Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3.Napisz opowiadanie twórcze na temat ,, Uratowała mnie nadzieja.". Minimum 200 słów.. Zeus odczuwał od dłuższego czasu dotkliwe bóle głowy.. 7.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Napisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora.. 0 odpowiedzi.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. 242 wizyt.. W opowiadaniu odtwórczym odtwarzasz wydarzenia przedstawione w danej lekturze, spektaklu teatralnym bądź filmie.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Możesz napisać opowiadanie odtwórcze, twórcze lub opowiadanie z dialogiem.. Król bogów połknął boginię, by przepowiednia nie miała szans się spełnić.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Zeus, aby do tego nie dopuścić .Napisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2.. Kiedyś w czasie zabawy córka Zeusa nieumyślnie spowodowała śmierć swej przyjaciółki, czego żałowała i z żalu właśnie przyjęła sobie jej imię za przydomek.. 2020-12-21 12:27:52; Napisz w komentarzu o programie w tv, internecie lub słuchanym w .Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Bogini była piękną kobietą.Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny..Komentarze

Brak komentarzy.